Haberler

SPOR Yağlı Güreş ve Karakucak Kurulları açıklandı

Güncelleme:

Yağlı Güreş ve Karakucak Kurulları açıklandıErcan ATA-Şifanur SANSAR-Canberk ÖZTÜRK/ANKARA,(DHA)-TÜRKİYE Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, Yağlı Güreş ve Karakucak kurullarını açıkladı.

Yağlı Güreş ve Karakucak Kurulları açıklandı

Ercan ATA-Şifanur SANSAR-Canberk ÖZTÜRK/ANKARA,(DHA)-

TÜRKİYE Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, Yağlı Güreş ve Karakucak kurullarını açıkladı. Yağlı Güreş As Başkanı Ahmet Taşçı olurken, Karakucak As Başkanı Murat Şahin oldu.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, federasyon binasında düzenlenen basın toplantısında 2022 Yağlı Güreş Sezonu'nda Yağlı Güreş ve Karakucak kurullarında görev alacak üyeleri açıkladı. Eroğlu, Yağlı Güreş As Başkanı olarak Ahmet Taşçı'nın olduğunu söyleyerek, Karakucak As Başkanı Murat Şahin olduğunu belirtti. Eroğlu bunun yanı sıra Yağlı Güreş merkez hakem, yürütme, bölge sorumluları, teknik eğitim, gözlemciler, ustalar, cazgırlar, basın ve sağlık kurullarında yer alacak isimleri de açıkladı. Burada konuşan Eroğlu, "23 Nisan itibariyle resmi güreşlerimiz başlıyor. Sezon tüm yağlı güreş pehlivanlarına hayırlı uğurlu olsun. Birbirinden güzel güreşlerin olduğu izleyenlerin güreşe doyduğu başarılı bir sezon diliyorum. Gönül istiyor ki herkesi dahil edelim ama bu kurullarda görev alacakların sayıları belli. Kesinlikle burada olmayanlar yanlış anlamasın. Dışarıda olan arkadaşlar da içeridekiler kadar değerli. Türkiye Güreş Federasyonu olarak aldığımız karar da görev yapacak arkadaşlarımız, 2022 yılında çalışmalarıyla, davranışlarıyla, sahaya olan hakimiyetleri ve her şeyden önemlisi güreşlerde sağladıkları adetle hepimiz göreceğiz. 2022 yılı Aralık ayında tekrar gözden geçirilecek ve bu görevleri yapamayan, işi ileriye taşıyamayanlarla yürümeyebiliriz" dedi.

AS BAŞKAN AHMET TAŞÇI: YAĞLI GÜREŞİ TEKRAR İYİ NOKTAYA GETİRECEĞİZ

Taşçı, artık atılanların icraate döküleceğini söyleyerek, "Yönetim olarak arkadaşlarımızla birlikte yağlı güreşi tekrar en iyi noktaya getirmek için uğraşacağız. Yağlı Güreş 700 küsur yıldır ata sporumuz. Mucit olmaya gerek yok. Sadece güzel ve iyi idare edilmesi konusunda mustariptik. Bunu başarırsak hem başkanımızın, hem de yağlı güreşe gönül verenlerin yüzünü ak edeceğiz" diye konuştu.

KARAKUCAK AS BAŞKANI MURAT ŞAHİN: GEREKLİ DEĞERİ VERİRSEK ÖNÜMÜZ AÇIK

Şahin ise şunları söyledi;

"Güreş ailemiz içinde birinden değerli abilerimiz ve kardeşlerimiz var. Onlarla birlikte çalışacağımız için gurur duyuyorum. Karakucak Güreşleri'nin, minder güreşinde sağlam bir kaynak olmasını devam ettirmek ve bu amaçla çalışmak istiyoruz. Gerekli değeri verirsek önümüzün daha açılacağını düşünüyoruz?? ifadelerini kullandı. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Şeref Eroğlu DHA Güncel Haberler

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

Bahçeli: Ülkü Ocakları ve MHP'ye ithamlar ayağımızın altındadır, zayıf anımızı kollayanlar hüsrana uğrayacak

Bahçeli: Ülkü Ocakları ve MHP'ye ithamlar ayağımızın altındadır, zayıf anımızı kollayanlar hüsrana uğrayacak

Bakmadan Geçme

Whatsapp çöktü mü? Whatsapp'ta sorun mu var, neden açılmıyor? 25 Mayıs Cumartesi Whatsapp sorunları! FA Cup Finali hangi kanalda? FA Cup Manchester City - Manchester United maçı nereden izlenir? Bridgerton 3. sezon 2. kısım ne zaman? Bridgerton 3. sezon 2. kısım hangi tarihte yayınlanacak? Trendyol Express Pazar günü çalışıyor mu? Trendyol Express Pazar günü dağıtım yapıyor mu, açık mı 2024? Pril boykot mu? Pril İsrail malı mı, boykot listesinde var mı? Pril Türk malı mı, sahibi kim? Aras Kargo Cumartesi çalışıyor mu? Aras Kargo Cumartesi günü dağıtım yapıyor mu, kargo kabul ediyor mu 2024? Elazığspor - Orduspor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Elazığspor - Orduspor maçı nereden izlenir? Bingo boykot mu? Bingo İsrail malı mı, boykot listesinde var mı? Bingo Türk malı mı, sahibi kim? Osman Beşel olayı ne? Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel neden darp edildi? Osman Beşel kimdir? Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel hangi partiden seçildi? KURBAN BAYRAMINA KAÇ GÜN KALDI 25 MAYIS 2024: Kurban bayramı ne zaman, hangi tarihe denk geliyor? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 25 Mayıs Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? 25 Mayıs hangi burç? 25 Mayıs'ta doğanlar hangi burç oluyor? 25 Mayıs tarihi hangi burç olur? 25 MAYIS BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 25 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak?
Mezuniyet töreninde protesto! Öğrenciler kendilerini tehdit eden müdüre sırtlarını döndü

Mezuniyet töreninde protesto! Öğrenciler kendilerini tehdit eden müdüre sırtlarını döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title