Haberler

Sivas'ta Kitap Fuarı Açıldı

Sivas Kongresi'nin 95'inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında tarihi Kent Meydanı'nda Kitap Fuarı açıldı.

Sivas Kongresi'nin 95'inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında tarihi Kent Meydanı'nda Kitap Fuarı açıldı. Bu yıl 3'üncüsü açılan fuara 105 yayınevi katılırken, vatandaşlar kitaplara yoğun ilgi gösterdi.

Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi başta olmak üzere çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının desteğiyle 4 Eylül Sivas Kongresi yıldönümü etkinlikleri kapsamında hazırlanan Sivas Kitap Fuarı, tarihi kent meydanında açıldı. Fuarın açılışı, Sivas Valisi Alim Barut, 5'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Sivas Vali Yardımcısı Mustafa Aydın ve Sivas Belediye Başkan Vekili Zekeriya Gülüm tarafından gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Vali Barut, kitap fuarının her geçen yıl büyüdüğünü ve geliştiğini belirtti. Barut daha sonra kitabın insan hayatındaki yerine değinerek, "Biz bu fuarı kitabı sevdirmek, kitapla insan arasındaki ilişkileri daha iyi düzeye çıkarmak, Sivas'ın kültür hayatına hizmette bulunmak için yaptık. Dolayısıyla Sivaslı kardeşlerimiz buna ne kadar ilgi gösterirlerse bizde hizmeti iyi ifa etmiş olmanın hazzını duyacağız. Tabiki insanda bir kitaptır, dünyada bir kitaptır, kitapta bir dünyadır. Bunlar hep iç içe olaylar. İnsanlık tarihinin hiç bir döneminde kitapsız insan yaşamamıştır. Tabletlere yazılmış, yine insan ve kitap vardır. Deriye yazılmış, kitap ve insan vardır. Kağıda yazılmış, kitap ve insan vardır. Günümüzde de dijital ortamda, ilk çağlardaki tabletlerden şimdi yeni tabletlere geldik ve yine kitap var. Dolayısıyla insan hayatında kitap yadsınamaz. İnsanın kitapla olan beraberliği hiçbir zaman ayrı düşünülmesi mümkün olmayan bir durumdur." dedi. Konuşmaların ardından Vali Barut ve beraberendiler fuarı gezerek kitapları incelediler. 30 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında açık kalacak olan fuara 18 yazarın katılarak imza günleri düzenleyeceği ve uzmanlık alanlarıyla ilgili çeşitli söyleşiler gerçekleştireceği öğrenildi. Fuarda Murat Menteş, Balçiçek İlter, Erdal Demirkıran, Kahraman Tazeoğlu, Hayati İnanç, Mustafa Armağan gibi yazarlar okurlarıyla buluşacak. - Sivas

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Salih Ayhan Eylül Politika Güncel Haberler

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

Küçük çocuğu zorla dudaklarından öptürmüştü! Genç kadın TikTok rezaleti sonrası gözaltına alındı

Küçük çocuğu zorla dudaklarından öptürmüştü! Genç kadın TikTok rezaleti sonrası gözaltına alındı

CHP heyeti, Bakan Şimşek ile görüştü! Taleplerini 4 ana başlık üzerinden sıraladılar

CHP heyeti, Bakan Şimşek ile görüştü! Taleplerini 4 ana başlık üzerinden sıraladılar

Bakmadan Geçme

24-25 Haziran hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! Babamın Penguenleri filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Babamın Penguenleri filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 Renkli güneş kremi kullanmak zararlı mı? Renkli güneş kremi mi daha iyi renksiz mi? Renkli güneş koruyucusu nedir? Buket Özgünlü serbest bırakıldı mı? Buket Özgünlü neden tutuklandı? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! 24 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! 24 Haziran 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? ÖSYM OBP nedir, nasıl hesaplanır? OBP nasıl güncellenir? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi! Bugünkü EURO 2024 maçları saat kaçta? 24 Haziran bugün kimin maçı var? Sokak hayvanları yasası nedir? Sokak köpekleri uyutulacak mı? 2024 TBMM'de sokak hayvanları kanun teklifinde son durum!
Ordu'da muhtar, eşiyle ilişki yaşadığını iddia ettiği azasını öldürdü

Ordu'da muhtar, eşiyle ilişki yaşadığını iddia ettiği azasını öldürdü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title