Haberler

Silivri Ceza İnfaz Kurumunda inceleme

Silivri Ceza İnfaz Kurumları kampüsünde Hükümlü ve Tutuklu Haklarını İnceleme Alt Komisyonunca inceleme yapıldı.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları kampüsünde Hükümlü ve Tutuklu Haklarını İnceleme Alt Komisyonunca inceleme yapıldı.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Hükümlü ve Tutuklu Haklarını İnceleme Alt Komisyonu Başkanı ve üyeleri, Silivri Ceza İnfaz Kurumuna geldi.

Komisyon Başkanı Hüseyin Ayman, yaptıkları incelemeler sonrasında Silivri Ceza İnfaz Kurumu önünde açıklama yaptı.

"İnsan hakkı, insanlık hakkıdır." diyen Başkan Ayman, parti farkı gözetmeksizin burada bir problem varsa bunu incelemek için geldiklerini söyledi.

Ayman, "Gerçekten bizim inancımızda, bizim devlet anlayışımızda insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı vardır. Bugün burada gözyaşlarımızın rengi yoktur anlayışı içerisinde beraber olarak bütün siyasi partilerden bulunan milletvekillerimizle beraber inceleme yapmak için bulunuyoruz." ifadelerini kullandı.

İşkenceye karşı, insan hakları ihlallerine karşı sıfır toleransın benimsendiğine işaret eden Ayman, açık, şeffaf biçimde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir hukuk devleti olduğunu, Avrupa normlarına, evrensel normlara uygun olarak düzenlemelerin bulunduğunu vurguladı. Ayman şunları söyledi:

"Gönlümüz ister ki burada hiç kimse bulunmasın ve burada adaletli uygulamalar yapılsın. Biz inanıyoruz ki adalet mülkün temelidir. Biz bu duygu ve düşüncelerle kamuoyunu sevgi ve saygıyla selamlıyoruz. Burada gün boyu incelemelerde bulunacağız. Bütün cezaevlerini milletvekillerimizin talepleri doğrultusunda gezeceğiz. Daha önce Sincan Cezaevinde bulunduk, orada raporumuzu çıkarttık. Bugün de burada hem Adalet Bakanımıza, hem İnsan Hakları Komisyon başkanımıza, hem çok değerli milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum."

Komisyon üyesi milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven, Ali Haydar Hakverdi, Erol Kavuncu, Oya Eronat, İrfan Kaplan, Osman Nuri Gülaçar, Memet Bülent Karataş, Ümit Beyaz ve Ebru Günay cezaevinde incelemelerde bulundu.

Kaynak: AA / Güncel

Silivri Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title