Haberler

Sarıgül Tüylü, Son Yolculuğuna Kadınların Omuzunda Uğurlandı

Ankara'da 95 kişinin öldüğü bombalı saldırıda hayatını kaybeden Sarıgül Tüylü'nün cenazesi (35), Kağıthane Cemevi'nde düzenlenen törenin ardından, kadınların omuzları üzerinde son yolculuğuna uğurlandı.

Ankara'da 95 kişinin öldüğü bombalı saldırıda hayatını kaybeden Sarıgül Tüylü'nün cenazesi (35), Kağıthane Cemevi'nde düzenlenen törenin ardından, kadınların omuzları üzerinde son yolculuğuna uğurlandı.

Tabutu kadınların omuzları üzerinde cemevi avlusuna getirilen Tüylü için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Helallik alındığı sırada, Tüylü'nün babası Mehmet Koç ve kardeşleri tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

KÜÇÜK ÇAYAN'IN YÜREĞİ ACIYA DAYANAMADI

Çayan (10) ve Güney (5) adlı 2 erkek çocuk sahibi Sarıgül Tüylü'nün büyük oğlu Çayan, annesinin cenazesi başında gözyaşı döktü. Ağlamaktan fenalaşan küçük Çayan'ı babası teselli etti ve kalabalığın arasından uzaklaştırdı.

HDP'Lİ GARO PAYLAN: SALDIRI 128 CANI ARAMIZDAN ALDI

HDP Sarıyer İlçe Örgütü üyesi olan Sarıgül Tüylü'nün cenaze törenine, HDP İstanbul Milletvekilleri Garo Paylan ve Erdal Ataş da katıldı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun çelenk gönderdiği cenaze töreni öncesinde güvenlik kontrolleri gönüllüler tarafından yapıldı. Cenaze töreninde kısa bir konuşma yapan HDP Milletvekili Garo Paylan, Suruç'ta yaşanan patlamaya dikkat çekerek, "Hesabını soramadığımız suçlar, bugün bize şahikasını yaşattı. Bildiğimiz kadarıyla 128 canı aramızdan aldı. Bugün zalim, zulmünün zirvesine ulaşmıştır" dedi.

TÜYLÜ'NÜN TABUTU KADINLARIN OMUZLARINDA TAŞINDI

Sarıgül Tüylü'nün tabutu, törenin ardından, kadınların omuzları üzerinde bir süre Kağıthane sokaklarında taşındı. Bu sırada, yoldaki vatandaşlar ile evlerinin camlarına çıkanlar Tüylü'yü alkışlarla son yolculuğuna uğurladı.

Sarıgül Tüylü'nün naaşını taşıyan uzun kortejin en önünde oğlu Çayan yer aldı. 'Katil devlet hesap verecek' sloganları eşliğinde taşınan Tüylü'nün naaşı daha sonra cenaze aracına bindirildi.

Tüylü'nün cenazesi Ayazağa Mezarlığı'nda toprağa verildi. - İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Kağıthane İstanbul Politika Güncel Haberler

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

Bakmadan Geçme

Sahipsiz köpek sorunu sizce nasıl çözülmeli?

Sahipsiz köpek sorunu sizce nasıl çözülmeli?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title