Haberler

San-Sof-Ged Ahmet Pek'i Ziyaret Etti

Güncelleme:

SAN-SOF-GED Vali Ahmet PEK'i makamında ziyaret etti.

Sanata ve Sosyal Faaliyetlere Gönül Veren Eğitimciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleriyle Iğdır Valisini Makamında ziyaret etti.

SAN-SOF-GED başkanı Mehmet GÜL, Iğdır'ın bir çok sorunun yanı sıra, özellikle İl dışından memleketimizde görev yapmaya gelen memurlarımızın en önemli sorunlarından biri sosyo kültürel etkinliklerin yok denecek kadar az olmasıdır. Bir bireyin verimli olabilmesi için öncelikle bulunduğu yerde mutlu olması ve o yeri sevmesi gerekmektedir. Dernek olarak gerek meslektaşlarımızın gerekse diğer memurlarımızın moral ve motivasyonun en üst düzeyde tutmak için çeşitli sosyal etkinlikler gerçekleştirmekteyiz dedi.

Dernek Başkan Yard. Erkan ÇİĞDEM, Iğdır'da bir grup öğretmen olarak her yıl Tiyatro, Gezi, Sportif Faaliyetler v.b sosyal faaliyetleri gerçekleştirebilmek için canla başla çalıştıklarını belirtti. ÇİĞDEM, 2010 yılında kurulan derneğimiz bünyesinde şimdiye kadar 35 sosyal etkinlikle STK olarak üzerimize düşeni yapmaya çalıştık dedi. 2011-2012 Yılı içerisinde dernek olarak yürüttüğümüz SODES projesinin yanı sıra 2 adet Futbol turnuvası, 1 adet yurt içi (Sarıkamış) gezisi, 3 adet yurt dışı (Batum) gezisi, 18 Mart Çanakkale Zaferini Kutlama ve Şehitleri Anma Haftası Programı, Öğretmenler günü özel gecesi, 2 adet profesyonel ekibin Tiyatro Oyunu, 4 adet Çocuk Tiyatro Oyunu ve Sokaktan Sanata Giden Yol SODES Projesi kapsamında sergilenen 16 Adet Tiyatro oyunu ile toplamda 30 etkinlikle 10.000 kişiye ulaşarak dernek olarak üzerimize düşen görevi layıkıyla yapmaya çalıştık dedi. Yönetim Kurulu Üyesi İsmail ÖZEN, ben aslen Uşaklıyım 6 yıldır Iğdır'da görev yapmaktayım, Iğdır'a hizmet etmekten gurur duyuyorum dedi.

ÖZEN, ilimizin kalkınması ve ülkemize yararlı bireyler yetiştirilmesi adına Iğdır Valiliği, Iğdır Belediyesi, Kamu Kurum Kuruluşları ve diğer Sivil Toplum Kuruluşlarıyla iş birliği yapak Iğdır'a daha faydalı olmak adına neler yapılabilir diyerekten çözüm önerileri üretmeliyiz.Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Atalay YALDIZ, maalesef görev yaptığımız bölgede kız çocuklarının özellikle Orta Öğretim çağına gelince okula gönderilmemesi bir eğitimci olarak beni derinden yaralıyor. Bizler dernek olarak kız çocuklarımızın okula gönderilmemesini konu alan bir tiyatro oyunu hazırlayarak en ücra köylerimize bile giderek o velilerimize oyunumuzu sergileyeceğiz. Bu çalışmamızla velilerimizi oyundaki karakterlerle empati kurdurup çocuklarının okumamsının kendilerine ve çevreye ne kadar ağır bedeller ödettiğini anlamalarını sağlayacağız.

Dernek yönetimi, Sayın Valimiz Ahmet PEK'e kendilerini makamında kabul ettiği ve görüşme esnasındaki yapılan sohbetteki içtenliğinden dolayı teşekkür ederek, sosyal etkinliklerinde bir araya gelmek temennisi ile makamından ayrıldı.

Kaynak: Bültenler / Güncel

ahmet pek ığdır Güncel Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Uyumak için girdiği otogar mescidinden cesedi çıktı

Uyumak için girdiği otogar mescidinden cesedi çıktı

Bakmadan Geçme

EURO 2024 C Grubu Puan Durumu! C Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 C Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 B Grubu Puan Durumu! B Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 B Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 A Grubu Puan Durumu! A Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 A Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? Almanya Macaristan maçı CANLI izle! (EURO 2024) Almanya Macaristan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Hırvatistan Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hırvatistan Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Nedim Bajrami hangi takımda, nerede oynuyor? Arnavutluk Milli Takım oyuncusu Nedim Bajrami kimdir? TRT 1 canlı maç izle! (4K) ALMANYA-MACARİSTAN CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Hırvatistan Arnavutluk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hırvatistan Arnavutluk maçı ne oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hırvatistan Arnavutluk maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hırvatistan Arnavutluk EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi!
Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

title