Haberler

Rüyasında Gördüğü Şehit Halisdemir'in Kabrini Ziyaret İçin Yollara Düştü

Güncelleme:

Şehit Ömer Halisdemir'i sürekli rüyasında gören Osman Koç, Halisdemir'in mezarını ziyaret etmek için yollara düştü.

15 Temmuz'un kahramanı şehit Ömer Halisdemir'i sürekli rüyasında gören 63 yaşındaki Osman Koç, Halisdemir'in Niğde'de bulunan mezarını ziyaret etmek için eline Türk bayrağını alarak yollara düştü.

TÜRK BAYRAĞIYLA YOLLARA DÜŞTÜ

Burdur'un Bucak ilçesinde yaşayan 63 yaşındaki Osman Koç, 15 Temmuz'un kahramanı şehit Ömer Halisdemir'i sürekli rüyasında görünce şehidin mezarını ziyaret etmek ve memleketinden aldığı vatan toprağını şehidini mezarına bırakmak için yollara düştü. Elinde Türk bayrağıyla yürüyüşe çıkan Koç, Halisdemir'in mezarını ziyaret ettikten sonra Ankara'ya yürüyecek. Koç, Ankara'da da 15 Temmuz'da 45 polisin şehit düştüğü Polisi Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret edecek, ardından TBMM'ye giderek taşıdığı Türk bayrağını Meclis'e emanet edecek.

BUCAK'TAN ALDIĞI TOPRAĞI GÖTÜRÜYOR

İlk gün yaklaşık 70 kilometre yürüyerek Isparta'ya gelen Koç, "Bucak'tan yola çıktım. Allah izin verirse 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in Niğde'de mezarını ziyaret etmek için gidiyorum. Mezara Bucak'tan aldığım toprağı götürüyorum. Bugün yola çıktım. Aslında Isparta Eğirdir ilçesine kadar ulaşmaktı planım. Yolda vatandaşlar davet edince Isparta'da kaldım. Yolculuğum boyunca günlük 60 kilometre yürümeyi düşünüyorum. Ankara'ya kadar yaklaşık 900 kilometre. Bir buçuk ay gibi bir sürede turumu tamamlamayı hedefliyorum. İlk olarak Ömer Halisdemir şehidimizin kabrini ziyaret edeceğim. Bulabilirsem anasını babasını bulup ellerini öpeceğim. Oradan Ankara Gölbaşı'nda 45 polisimizin şehit olduğu Polis Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret edeceğim. Oradan da TBMM'ye yürüyeceğim." dedi.

"ŞEHİDİMİZİ SÜREKLİ RÜYAMDA GÖRÜYORDUM"

Bucak'tan aldığı toprağı Ömer Halisdemir'in mezarına bırakacağını kaydeden Koç, "Nasip olursa başarabilirsek ne mutlu bize. Ömer Halisdemir'i sürekli rüyamda görüyordum. Uykularım kaçıyordu. Rüyama giren şehidimiz hiçbir şey söylemiyor. Sağ eli açık elinde toprak gibi bir şey varken görüyorum. Annem babam öldü. Daha onları hiç rüyamda görmedim. Sürekli rüyama giriyor. Belki 50-60 kez gördüm. Zaten rüyamda gördükten sonra uyanıyorum sonra bir türlü uyuyamıyorum. Ben de bu yürüyüşü gerçekleştirmeye karar verdim. Otobüsle gitmek işin kolayı olurdu. Ama ben işin ezalı tarafını seçtim. Ancak bu yürüyüş eza değil. Şehidimize bir saygı. 15 Temmuz darbe girişimine karşı bir isyan." diye konuştu. Bucak'ta her gün 10 kilometre yürüyüş yaptığını kaydeden Koç, ilk kez uzun mesafeli yürüyüşe çıktığını söyledi.

"DAVETİMİZİ KABUL EDEREK BİZİ ONURLANDIRDI"

Bucak'tan yola çıkan Koç'u, Isparta girişinde iş adamı Mehmet İpekçi karşıladı. İpekçi, Osman Koç'u Ağlasun Bucak yol ayrımında gördüğünü belirterek, "Kendisini aracıma almak istedim ama kabul etmedi. Kendisinin Eğirdir'de dinleneceğini söyledi. Ben de Isparta'da kendisini misafir etmek istediğimi söyledim. Osman Amca sağ olsun bu davetimizi kabul ederek bizi onurlandırdı. Onu burada misafir etmekten onur duyuyoruz. Kendisine şehidimize selam götürmesini istiyoruz. Türkiye dimdik ayaktadır. Bu darbe girişimine tepki göstermek için Osman amcamız yürüyüşüne devam ediyor. Osman amcalarımız yaşasın, sağlıklı olsun. İnşallah hedefine ulaşır." dedi. İpekçi önce Osman Koç"un elini sonra Türk bayrağını öptü. Geceyi Isparta'da geçiren Koç, sabahın erken saatlerinde Konya'ya gitmek üzere yola çıktı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Osman Koç Isparta Bucak Niğde Yaşam Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

title