Haberler

Prof. Dr. Aziz Sancar'ın adı Gazi Üniversitesi'ndeki amfiye verildi

Güncelleme:

Prof. Dr. Aziz Sancar'ın adı Gazi Üniversitesi'ndeki amfiye verildi Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 1 nolu amfisine Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar'ın adı verilirken, 2 nolu amfiye ise Prof. Dr. Ningur Noyanalpan'ın adı verildi.

Prof. Dr. Aziz Sancar'ın adı Gazi Üniversitesi'ndeki amfiye verildi

ANKARA - Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 1 nolu amfisine Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar'ın adı verilirken, 2 nolu amfiye ise Prof. Dr. Ningur Noyanalpan'ın adı verildi.

Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi yönetimi, fakültedeki iki amfiye bilim adına çalışmalar yapmış olan iki profesörün adını verdi. Fakültede düzenlenen törenle 1 nolu amfiye Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar'ın, 2 nolu amfiye ise fakültenin kurucu dekanı Prof. Dr. Ningur Noyanalpan'ın adı verildi. Törene Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız'ın yanı sıra üniversite ve fakülte yönetimi, birçok STK temsilcisi ve öğrenciler katıldı. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Yıldız, 1984 yılında Gazi Üniversitesi'ne öğrenci olarak geldiğini, o günden beri Gazili olduğunu ifade etti.

"Üniversitemize çok önemli hizmetler vermiş hocalarımızın adını verdik"

Vefalı olmak anlamında üniversitedeki birçok noktaya üniversite için çok önemli hizmetler vermiş kişilerin adını verdiklerini açıklayan Yıldız, "Vefalı olmak bağlamında birçok binamıza, salonumuza, amfimize üniversitemize çok önemli hizmetler vermiş hocalarımızın adını verdik. Aziz Sancar hocamız gibi Gazi Üniversitesinde çok önemli bir isim özellikle eczacılık alanında yıldız bir isim Ningur hoca. Hocamız da yüksekokuldan fakülteye dönüşümünde eczacılık fakültemizde 12 yıl hizmet etmiş, fakülteleştirmiş, buranın alt yapısını kurmuş, birçok konuda damgasını vurmuş hocamız. Karşımızdaki amfiye de hocamızın adını veriyoruz" diyerek duygularını paylaştı. Yıldız, Sancar'ın adının verildiği amfinin kendisi için önemli bir yeri olduğunu anlattı.

Törende Ankara Eczacı Odası Başkanı Uzm. Ecz. Taner Ercanlı, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlkay Erdoğan Orhan ve Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Ningur Noyanalpan birer konuşma gerçekleştirdi. Açılış konuşmalarının ardından kurdeleler kesilerek Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 1 nolu amfisine Prof. Dr. Aziz Sancar'ın, 2 nolu amfiye ise Prof. Dr. Ningur Noyanalpan'ın adı verildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Gazi Üniversitesi Aziz Sancar Güncel Haberler

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakmadan Geçme

CUMA MESAJLARI 14 Haziran: En anlamlı, en yeni Cuma mesajları neler? Hadisli ve dualı Cuma sözleri! Kısa, ayetli ve dualı Cuma mesajları hangisi? Survivor kupası altın mı, değeri ne kadar? 14 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 14 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 14 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini 'Uygunsuz' buldu, öğrenciler törene alınmadı

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini "Uygunsuz" buldu, öğrenciler törene alınmadı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title