Haberler

Meclis'te Bütçe Maratonu Sona Eriyor

Meclis Genel Kurulu'nda 10 Aralık Salı günü başlayan bütçe maratonu 20 Aralık Cuma günü sona eriyor.

Meclis Genel Kurulu'nda 10 Aralık Salı günü başlayan bütçe maratonu 20 Aralık Cuma günü sona eriyor. Bütçenin ilk günü liderlerin söz düellosuna dönüşürken son gün ise kürsüye kurmaylar çıkacak. Bütçenin tümü üzerindeki görüşmelerde liderler kürsüye çıkmayacak.

-PAZARTESİ MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞININ BÜTÇESİ GÖRÜŞÜLECEK-

Meclis Genel Kurulu'nda, 16 Aralık Pazartesi günü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı'nın bütçeleri görüşülecek.

Salı günü ise Gençlik ve Spor Bakanlığı, Maliye Bakanlığı'nın bütçesi üzerindeki görüşmeler gerçekleştirilecek ve 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın 7'nci maddesine kadar (7'nci madde dâhil) oylanması yapılacak.

18 Aralık Çarşamba günü de 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın 15'inci maddesine kadar (15'inci madde dâhil) oylanması gerçekleştirilecek.

Perşembe günü de 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2012 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın oylanmamış maddelerinin oylanması yapılacak.

-BÜTÇENİN SON GÜNÜNDE LİDERLER YOK, KURMAYLAR KONUŞACAK-

20 Aralık Cuma günü bütçenin tümü üzerindeki görüşmeler gerçekleştirilecek. Bütçenin son gününde liderler değil, kurmayları konuşacak. Kürsüye ilk olarak BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ile Hakkari Milletvekili Adil Zozani çıkacak. Ardından Ak Parti, CHP ve MHP gelecek. Ak Parti'den Grup Başkanvekili Nurettin Canikli'nin, CHP'den Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi'nin MHP'den de Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın konuşması bekleniyor. Şahsı adına da CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce konuşacak.

Konuşmaların ardından 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2012 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı açık oya sunulacak.

-DOPİNG KOMİSYONU ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR-

Sporda Doping Sorununu Araştırma Komisyonu çalışmalarına devam edecek. Komisyonun pazartesi günkü gündeminde; sporda dopingle mücadele alanında federasyonların pozisyonu, eğitim faaliyetleri ve bu alandaki istatistiksel veriler üzerine; Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar'ın, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya'nın, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar'ın, Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Niyazi Kurt'un sunumları yer alıyor.

Komisyon Salı günü de, Türkiye'nin Dünya Anti - Doping Birliği (WADA) ve Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) ile ilişkisi,dopingle mücadeledeki konumu,bu alandaki temel sorunlar ile istatistiksel veriler,uluslararası dopingle mücadele alanındaki temel mevzuat ve bu mevzuatın Türk hukuk sistemi üzerine etkisi hususunda; TMOK Dopingle Mücadele Komisyonu Mevzuat Kurulu Üyesi Av.Mehmet Yoğurtcuoğlu ve Ankara Barosundan Av.Gaye Günal sunum yapacak.

Ayrıca İstanbul Barosu Spor Hukuku Enstitüsünden Av.Alpay Köse, Av.Engin Tuzcuoğlu ve Av.Uğur Mutlu konuşacak.

-TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU BAŞKANI SUNUM YAPACAK-

Sporda Doping Sorununu Araştırma Komisyonu Salı günü Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'i ağırlayacak. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ile Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu ve Doping Kurulu Başkanı Prof.Dr.Ömer Taşer ile Eşgüdüm Yönetmeni Serhat Onuk komisyona sunum yapacak.

-ÇEVRE KOMİSYONU-

Çevre Komisyonu 17 Aralık Salı günü Doha Konferansında Kyoto Protokolünde Yapılan Değişikliklerin Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı'nı görüşecek.

Kaynak: ANKA / Güncel

Milli Savunma Bakanlığı Meclis Genel Kurulu Sağlık Bakanlığı Politika Güncel Haberler

'Kadını camdan atıyorlar' ihbarına giden polis evde ceset buldu

"Kadını camdan atıyorlar" ihbarına giden polis evde ceset buldu

3 ilde operasyon! Suç örgütü çökertildi, 2 elebaşı dahil 11 kişi yakalandı

3 ilde operasyon! Suç örgütü çökertildi, 2 elebaşı dahil 11 kişi yakalandı

2 cana mal olan elektrik akımı faciasında pes dedirten savunma: Gözlemcimiz izinliydi, plansız bir çalışmaydı

2 cana mal olan elektrik akımı faciasında pes dedirten savunma: Gözlemcimiz izinliydi, plansız bir çalışmaydı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title