Haberler

Üniversite Yerleşkesindeki İnşaatlara Durdurma Kararı

Güncelleme:

Ahi Evran Üniversitesi'nde yapımı devam eden inşaatlarda "İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu"na aykırılık olduğu gerekçesiyle durdurma kararı alındığı bildirildi.

AEÜ Bağbaşı Yerleşkesi'nde devam eden Rektörlük binası, Yabancı Diller Yüksek Okulu ve stadyum inşaatlarında incelemelerde bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş güvenliği müfettişleri, "6331 İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu"na uygun çalışma ortamının oluşmadığını belirledi.

Yapılan yazışmalar sonucunda bugün sabah itibariyle inşaatlar mühürlenerek, geçici iş durdurma kararı alındı.

Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üniversite binalarında müfettişlerin yaptığı inceleme sonunda İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'na göre eksikliklerin tespit edildiğini söyledi.

Çakacak, yapılan tespitler doğrultusunda gerekli yasal uygulamanın yapıldığını ifade etti.

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam ise devam eden inşaatların tamamen TOKİ sorumluluğunda olduğunu kaydetti.

Saylam, Bağbaşı Yerleşkesi'nde Rektörlük binası, yabancı diller yüksek okulu ve stadyum inşaatlarının ihaleyle TOKİ'ye verildiğini belirterek, "İş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili her türlü durum TOKİ'nin sorumluluğunda. Bizim şimdi bir şey söylemeye yetkimiz yok. Bu TOKİ ile müteahhit firma arasında oluşan bir problemdir. Bize iletilen bir bilgi yok" diye konuştu.

Kaynak: AA / Güncel

Özdemir Çakacak Bağbaşı Politika Güncel Haberler

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Bakmadan Geçme

Final Four tek maç mı, rövanş var mı? #127936 Gaddar 19. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 24 Mayıs Gaddar yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? 24-25 Mayıs Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Kızılcık Şerbeti 65. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 24 Mayıs Kızılcık Şerbeti yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? Arka Sokaklar 677. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 24 Mayıs Arka Sokaklar yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 Kara Ağaç Destanı 14. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 24 Mayıs Kara Ağaç Destanı yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 Dünya'ya benzeyen yeni bir gezegen keşfedildi? Gliese 12 b özellikleri neler? Trakya'ya nükleer santral mi yapılacak? Nükleer santral nereye, ne zaman yapılacak? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! Kızılcık Şerbeti 64. bölüm canlı izle! Show TV Kızılcık Şerbeti yeni bölüm neler oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Yeni Call of Duty oyununun ismi resmi olarak açıklandı! Call of Duty: Black Ops 6 tanıtım tarihi duyuruldu Vakıfbank çöktü mü? Vakıfbank mobil uygulaması neden açılmıyor? Yalı Çapkını CANLI İZLE! 24 Mayıs Yalı Çapkını 71. bölüm CANLI YAYIN! Yalı Çapkını FULL İZLE! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 23-24 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi!
Kola tutkunlarını yıkan haber! Litresi 35 liradan satılacak

Kola tutkunlarını yıkan haber! Litresi 35 liradan satılacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title