Haberler

Kastamonu'nun ilçelerinde Cumhuriyet'in 100. yılı kutlandı

Güncelleme:

Kastamonu'nun Tosya, Küre, İhsangazi, Hanönü, Doğanyurt, Pınarbaşı ve Araç ilçelerinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in 100. yılı törenle kutlandı.

Kastamonu'nun Tosya, Küre, İhsangazi, Hanönü, Doğanyurt, Pınarbaşı ve Araç ilçelerinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in 100. yılı törenle kutlandı.

Tosya Kaymakamı Uğur Ünsal, kutlamalar kapsamında makamında tebrikleri kabul etti.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Tosya Kaymakamı Uğur Ünsal ve Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil törene katılanların bayramlarını kutladı.

Törende konuşan Kaymakam Ünsal, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde mazisi şan ve şerefle dolu yüce Türk milletinin işgallere karşı göğsünü siper edip kurtuluş mücadelesi vererek inşa ettiği Cumhuriyet'in 100. yılının kutlandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajının okunmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu ve çeşitli gösteriler sahnelendi. Protokol üyeleri tarafından yarışmalarda dereceye girenlerin ödüllerinin verilmesinin ardından tören geçişi düzenlendi.

Küre

Küre Kaymakamı Cezmi Kandemir kutlamalar kapsamında makamında tebrikleri kabul etti. Ardından ilçe meydanındaki törende günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

Öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından tören geçişi yapıldı.

İhsangazi

İlçe meydanda düzenlenen etkinlikte saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajının okunmasının ardından Kaymakam Vekili Neslihan Sönmezoğlu ve Belediye Başkanı Hayati Sağlık konuşma yaptı.

Öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından halk oyunları ekipleri gösteri sundu.

Program ilçede dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.

Hanönü

İlçedeki Şehir Stadyumu'nda düzenlenen törende, Kaymakam Tolga Değirmenci ve Belediye Başkanı Serkan Uçar vatandaşları selamladı.

Kaymakam Değirmenci'nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri ve başarı belgeleri verildi.

Program sonunda Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak Hanönü İlçe Orman Müdürlüğü tarafından fidan dağıtımı yapıldı.

Doğanyurt

Doğanyurt ilçe meydanında düzenlenen törende Kaymakam Yusuf Ercan Yalçınöz ve Belediye Başkanı Ahmet Kaya vatandaşları selamladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu.

Pınarbaşı

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen programda Kaymakam Serkan Tokur ve Belediye Başkanı Şenol Yaşar vatandaşları selamladı.

Öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu programda halk oyunları ekipleri gösteri sundu. Çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Araç

Kastamonu'nun Araç ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi.

Vali Enis Yeter Stadı'nda düzenlenen tören, Kaymakam Emin Cevat Tutar ve Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya'nın vatandaşları selamlamasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Tutar, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Daha sonra öğrenciler şiirler okudu, halk oyunları ekibi gösteri sundu.

Tören, kortej geçişiyle sona erdi.

Kaynak: AA / Güncel

Cumhuriyet Bayramı Doğanyurt Kastamonu Pınarbaşı İhsangazi 29 Ekim Hanönü Tosya Küre Eğitim Spor Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'yi hedef alan Yunan bakana tepki: Mehmetçiğin ayak bastığı topraklarda huzur hakim olur

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'yi hedef alan Yunan bakana tepki: Mehmetçiğin ayak bastığı topraklarda huzur hakim olur

Özel emeklilere söz verdi: İktidara geldiğimizde maaşlarınız ikinci ayda asgari ücret seviyesine çıkacak

Özel emeklilere söz verdi: İktidara geldiğimizde maaşlarınız ikinci ayda asgari ücret seviyesine çıkacak

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title