Haberler

Kahramanmaraş CHP'li Balbay: Başbakan Gizli Hayırcı

CHP'li Balbay: Başbakan gizli hayırcıİskender ZENGİN/ANDIRIN (Kahramanmaraş), (DHA) - CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı bir televizyon programında referandumda 'evet' çıkması durumunda Türkiye'nin son Başbakanı olacağının söylenmesi üzerine 'Ona...

CHP'li Balbay: Başbakan gizli hayırcı

İskender ZENGİN/ANDIRIN ( Kahramanmaraş ), (DHA) - CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı bir televizyon programında referandumda 'evet' çıkması durumunda Türkiye'nin son Başbakanı olacağının söylenmesi üzerine 'Ona millet karar verir' dediğini belirterek, "Bu durum Sayın Başbakanın gizli hayırcı olduğu yorumunu öne çıkarıyor, Başbakan konuşmasını bilen birisidir, ama bu konuşmasında yutkunarak konuşuyor" dedi.

Referandum çalışmaları kapsamında Kahramanmaraş'ın Andırın İlçesi'ne gelen Mustafa Balbay, vatandaşlarla bir araya gelerek 16 Nisan'da 'hayır' oyu kullanmalarını istedi.

Balbay, referandumda ibrenin hayıra döndüğünü savundu. Balbay, "İstanbul'da evetin yüzde 51 olduğunu belirtmiştim ancak bu ibre durmadan değişkenlik gösteriyor. Anket totocular işsiz kaldı. Özellikle Cumhurbaşkanının İstanbul mitinginden sonra hayır oylarının geleceğe hazırlandığını gösteriyor. İzmir mitinginde de Sayın Cumhurbaşkanının 'Evet diyen de hayır diyen de bizim için saygındır' demesini kendisini hayır'a hazırladığını gösteriyor" diye konuştu.

"BAŞBAKAN YUTKUNARAK KONUŞUYOR"

15 Temmuz gecesi ile ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çeşitli suçlamalar yöneltildiğini ve buna gerekli cevaplar da verildiğini belirten Mustafa Balbay şunları söyledi:

"Ben bu tüm gelişmeleri bir kenara bırakıyorum ve somut bir şey soruyorum, 15 Temmuz gecesinin aydınlatılması için başkanlığını Adalet ve Kalkınma Partisi Burdur Milletvekili Reşat Petek'in yaptığı bir komisyon kuruldu ve komisyon raporu açıklanmadı. Soruyorum; bu komisyon raporunu niçin açıklamadı? 15 Temmuz gecesi, geleceğimiz ve ülkemiz için aydınlanmalıdır. Başbakan Binali Yıldırım, bir televizyon kanalında soruları yanıtlıyor. Sunucu soruyor, 'Efendim siz son kez Başbakan olarak ekranlara çıkıyor olabilirsiniz, Türkiye Cumhuriyetinin son Başbakanı olma durumundasınız' dediğinde sayın Yıldırım 'Ona millet karar verir' dedi. Bu durum Başbakanın gizli hayırcı olduğu yorumunu öne çıkarıyor. Başbakan konuşmasını bilen birisidir, ama bu konuşmasında yutkunarak konuşuyor. Demek oluyor ki evetin başına 'Havet' koymuş görünüyor ve haftaya gizli bir hayırcı olarak başlamış görünüyor."

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Binali Yıldırım Mustafa Balbay Kahramanmaraş İzmir Politika Güncel Haberler

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Yeni anayasa görüşmeleri tamamlandı! Demokrat Parti, Kurtulmuş ile masaya oturmayı reddetti

Yeni anayasa görüşmeleri tamamlandı! Demokrat Parti, Kurtulmuş ile masaya oturmayı reddetti

Şanlıurfa'da protokol krizi! YRP'li Belediye Başkanı Gülpınar'dan Bakan Kurum'a sert sözler

Şanlıurfa'da protokol krizi! YRP'li Belediye Başkanı Gülpınar'dan Bakan Kurum'a sert sözler

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title