Haberler

İsmailağa Cemaati'nden Bağış Açıklaması

İsmailağa Cemaati son dönemlerde ‘İsmailağa’ ve ‘Mahmud Osmanoğlu Hocaefendi’nin adını kullanarak kamuoyunu yanıltanlara karşı bir basın toplantısı düzenledi.

İsmailağa Cemaati son dönemlerde 'İsmailağa' ve 'Mahmud Osmanoğlu Hocaefendi'nin adını kullanarak kamuoyunu yanıltanlara karşı bir basın toplantısı düzenledi.

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı tarafından İstanbul Fatih'te düzenlenen basın toplantısına Mahmut Efendi'nin oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu, İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı Başkanı Celal Erzincanlıoğlu, Vakfın Avukatı Esad Gökdemir ve cemaatin önde gelen isimleri katıldı.

İsmailağa Cemaati adına açıklamada Avukat Esad Gökdemir, Mekke'de yaşanan olayların cemaat ile hiçbir ilgisinin bulunmadığına vurgu yaparak, "Öncelikle, insanlığın eşitlendiği, İslam'ın birlik, barış ve huzur mesajının bütün dünyaya ve insanlığa en yüksek tablosunu sunan Hac, Umre ve Harem-i Şerif hakikatini idrak edemeyen nadanların Mekke'de sebep oldukları utanç verici hadiselerin, İsmailağa'nın asli ve merkezi yapısı, hüviyeti ve temsil değerleriyle hiçbir ilgisinin bulunmadığının bilinmesi gerekmektedir. Mekke'de yaşanan ve bütün Müslümanları derinden üzen ve utandıran o vahim hadiseler dolayısıyla, halen devam ettirdikleri fitneci ve ifsad edici faaliyetleri, iddia ve ithamlarıyla kime ve neye hizmet ettikleri meçhul bu nadanların bütün ikazlara ve hukuki müdahalelere rağmen ısrarla kullanmaya devam ettikleri İsmailağa'nın adıyla olduğu kadar, ruhu ve manasıyla da hiçbir münasebetleri yoktur" ifadelerini kullandı.

"Masum Bayraktar, Mahmut Efendi Hazretleri tarafından zamanında cemaatten uzaklaştırılmıştır"

Masum Bayraktar'ın, İsmailağa camiasının adını kullanarak bağış topladığını ve vatandaşların bunlara itibar etmemesi gerektiğini belirten Avukat Gökdemir, "Mahmut Efendi Hazretleri tarafından zamanında cemaatten uzaklaştırılan Masum Bayraktar ve etrafında topladığı kişilerle kurmuş olduğu; 'Fatih Medreseleri, İsmailağa İlim, Hizmet ve Yaşatma Derneği, FM TV, ismailaga.com.tr' gibi kuruluşların cemaatle bir bağlantısı bulunmamaktadır. Bu kuruluşlarla ilgili hukuki süreç devam etmekte olup inşallah yakın zamanda olumlu sonuçlar alınacaktır. Bununla birlikte Masum Bayraktar ve etrafındakiler kapı kapı dolaşıp kumbaralar dağıtarak İsmailağa Camiası ismi ve faaliyetleri anılmak suretiyle, talebelere yardım adı altında ve daha başka gerekçelerle bağış ve nakdi yardım topladıkları konusunda defalarca şikayet aldık ve bu şikayetler doğrultusunda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduk. İsmailağa Cemaati'ne gönül vermiş olan kişilere şunu tekrar hatırlatmak isterim ki; İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı olarak, Mahmut Efendi Hazretleri'nin usulü üzere, dünden bugüne umumi ortam ve organizasyonlarda herhangi bir yardım ya da bağış toplama türünden faaliyetler içerisinde bulunmadık. Dolayısıyla bu tür taleplerde bulunanları bizlere bildirmelerini rica ediyorum" diye konuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Cemaat Mekke Politika Güncel Haberler

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

Ayşe Ateş, eşi Sinan Ateş'in dövdürdüğü gazetecilerden özür diledi

Ayşe Ateş, eşi Sinan Ateş'in dövdürdüğü gazetecilerden özür diledi

Bakmadan Geçme

MasterChef'te ana kadroya giren 4. isim kim olacak? MasterChef yeni bölüm fragmanı izle! Bu akşam hangi diziler ve filmler var? 15 Temmuz TV yayın akışı! Bugün TV'de neler var? Sandık Kokusu Gülnaz kim? Gözde Seda Altuner kimdir, kaç yaşında? 15 Temmuz'da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa 15 Temmuz'dan sonra ne zaman açılacak? 15 Temmuz'da sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? 15 Temmuz hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? 15 Temmuz'da eczaneler açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz'da eczaneler çalışıyor mu, nöbetçi eczane nerede? 15 Temmuz hangi yıl oldu, önemi nedir? 15 Temmuz darbe girişiminde kaç kişi öldü, ne oldu? 15 Temmuz'da kargo açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz Pazartesi günü kargolar çalışıyor mu, saat kaçta açılıyor? 15 TEMMUZ MESAJLARI VE SÖZLERİ: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı! 15 Temmuz darbe girişimi kısa, yeni, anlamlı ve uzun sözler! 15 Temmuz'da otobüsler bedava mı? İstanbul, Ankara, İzmir 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 15 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Masterchef'te ana kadroya giren 3. kişi kim? Ana kadroda kimler var? MasterChef yeni bölüm tanıtımı izle! 15 TEMMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda ne var? KANAL D, SHOW TV, ATV, TRT1, NOW, TV8 EURO 2024 Şampiyonu kim oldu? İSPANYA- İNGİLTERE MAÇINDAN KARELER EURO 2024 şampiyonluk para ödülü ne kadar? EURO 2024 finali kazanılırsa ne olacak?
Muhtarlık seçiminde başlayan tartışma kanlı bitti! Tüfekle vurulan 2 kardeş öldü, 2 kişi yaralandı

Muhtarlık seçiminde başlayan tartışma kanlı bitti! Tüfekle vurulan 2 kardeş öldü, 2 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title