Haberler

Hdp'nin Ortaca Seçim Bürosuna Saldırı İddiası

HDP Ortaca Belediye Başkan adayı Uludağ: "Ortaca'da eşit yurttaşlar olarak seçim çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz"

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ortaca Belediye Başkan adayı Yusuf Uludağ, partilerinin seçim bürosunun camının kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce kırılmasıyla ilgili, "Ortaca'da eşit yurttaşlar olarak seçim çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

HDP üyeleri, seçim bürosuna yönelik saldırıyı protesto etmek üzere Ortaca seçim bürosu önünde toplandı. Sloganlarla Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyen partililer adına konuşma yapan Belediye Başkan adayı Uludağ, partilerinin 59 ilde seçimlere girdiğini kaydetti.

Tüm halkaların özgür ve eşit haklarla yaşaması gerektiğine işaret eden Uludağ, "Bu topraklarda eksikliği en çok hissedileni istiyoruz; Özgürlük, eşitlik barış ve adalet. HDP tüm Türkiye'de olduğu gibi Ortaca'da da barışı ve demokrasiyi inşa etmeye kararlıdır. Ortaca'da eşit yurttaşlar olarak seçim çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bu seçim sürecinin sağduyu ve hoşgörü ortamında geçeceğini umut ediyoruz" dedi.

Uludağ, parti seçim bürosuna yapılan saldırıyı kınadıklarını, İçişleri Bakanlığının seçim güvenliğini sağlamasını, suçluların derhal ortaya çıkarılmasını talep etti.

Açıklamanın ardından 5 dakika oturma eylemi yapan partililer, daha sonra olaysız şekilde dağıldı. - Muğla

Kaynak: AA / Güncel

Halkların Demokratik Partisi Uludağ Ortaca Politika Güncel Haberler

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Bakmadan Geçme

Hamster Combat ne zaman listelenecek? Kurban bayramının arefesinde oruç tutulur mu 2024? Kurban bayramı teşrik tekbirleri ne zaman başlar, nasıl yapılır 2024? Kurban kestikten sonra kılınan namaz nedir, var mıdır 2024? Kurban etinin kaçta kaçı dağıtılır 2024? 15-16 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 15-16 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 15 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 15 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 15 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 15 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 15 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 15-16 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 15-16 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 15-16 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi Tolgahan Demirbaş, savcıyı açık açık tehdit etti: Onlarla aynı safta olmayın

Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi Tolgahan Demirbaş, savcıyı açık açık tehdit etti: Onlarla aynı safta olmayın

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title