Haberler

Geleceğin Ustalarından Profil Sanayi A.Ş. Ziyareti

Nilüfer Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojileri bölümü öğrencileri, okulda öğrendikleri teorik bilgilerini pekiştirmek maksadıyla Bursa’nın önde gelen otomotiv yan sanayi firması Profil Sanayi A.Ş.’yi ziyaret etti.

Nilüfer Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojileri bölümü öğrencileri, okulda öğrendikleri teorik bilgilerini pekiştirmek maksadıyla Bursa'nın önde gelen otomotiv yan sanayi firması Profil Sanayi A.Ş.'yi ziyaret etti.

Öğretmenleri Murat Akkuş'la birlikte, Profil Sanayi A.Ş'nin Hasanağa OSB'deki fabrikasını gezen geleceğin ustalarına, firmanın İnsan Kaynakları Müdürü Sibel Özdemir rehberlik etti. Ziyaret sırasında öğrencilerle yakından ilgilenen Özdemir, fabrikanın bütün bölümlerini tek tek gezdirerek, üretimden ambalaj aşamasına kadar olan süreçle ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.

Fabrikada kullanılan son teknoloji ürünü makineleri ve cihazları öğrencilere gösteren Sibel Özdemir, bu tür ziyaretlerde öğrencilere iş hayatına dair bilgiler vermeye özen gösterdiklerini söyledi. Özdemir, mesleki ve teknik liselerde okuyan öğrencilerin bilgili, donanımlı ve ferdi becerileri gelişmiş kalifiye eleman olarak mezun olmaları için sanayi sektörünün eğitime uygulama desteği vermesinin önemli olduğuna dikkat çeken Sibel Özdemir, "Fabrikamızın kapıları sanayiye eleman yetiştiren okullarımıza her zaman açıktır. Geleceğin ustaları olarak gördüğümüz öğrencilerimizin bilgi ve donanımlarına katkıda bulunmak bizim için büyük onurdur" dedi.

Profil Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Sedat Sezer de, mesleki ve teknik liselerin, ülke kalkınmasının temelini oluşturan sanayi sektöründe Kalifiye eleman ihtiyacının karşılanmasında önemli yer tuttuğunu söyledi. Teknik eğitime önem verilmesi gerektiğine inandıklarını kaydeden Sedat Sezer, teorik eğitimin yanı sıra uygulamalı eğitimin, öğrencileri sektöre daha iyi şekilde hazırlayacağını söyledi. Profil Sanayi A.Ş bünyesinde 3'S markası ile kalıp ve PRS markasıyla da aftermarket parçalar ürettiklerini ifade eden Sezer, "Bursa ve Türkiye ekonomisinde ciddi bir yeri olan firmamız, teknik eğitime her zaman destek vermeyi ilke edinmiştir. Teknik eğitim veren okullara ile sanayi kuruluşlarının işbirliği yapmasını önemli buluyoruz. Bu uyum ile yetiştireceğimiz iş gücü, ülke sanayiinin güçlenmesine katkı verecektir. Teknik eğitim alan gençlerimiz, sanayi sektörünün gelecekteki yapı taşlarını oluşturacaklar. Onları, kalifiye eleman olarak yetiştirmek hepimizin görevi" şeklinde konuştu. - BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mustafa Kemal Atatürk Anadolu Lisesi Politika Güncel Haberler

'Kadını camdan atıyorlar' ihbarına giden polis evde ceset buldu

"Kadını camdan atıyorlar" ihbarına giden polis evde ceset buldu

3 ilde operasyon! Suç örgütü çökertildi, 2 elebaşı dahil 11 kişi yakalandı

3 ilde operasyon! Suç örgütü çökertildi, 2 elebaşı dahil 11 kişi yakalandı

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title