Haberler

Gaziantep Hayvanat Bahçesinde Doğumlar Sona Erdi

Büyüklük ve barındırdığı türler bakımından dünyanın önde gelen hayvanat bahçelerinden biri olan Gaziantep Hayvanat Bahçesinde doğumlar sona erdi.

Yüzölçümü ve barındırdığı türler bakımından Türkiye'de ilk, Avrupa'da 2. dünyada ise 4. sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesinin dünyaya gözlerini açan yeni "sakinleri" ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, yaptığı açıklamada, hayvanat bahçesindeki oklu kirpi ve mirketin yavrularını dünyaya getirmesinin ardından doğumların sona erdiğini söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 2001'de hizmete açılan hayvanat bahçesi, 300 türde 7 bin 100'ü bulan "sakini" ile turistlerin uğrak mekanı haline geldi.

Havaların ısınmasıyla ziyaretçi akınına uğrayan hayvanat bahçesinde dünyaya gözlerini yeni açan oklu kirpi ve mirket yavruları dikkati çekerken, sadece Amerika kıtasında bulunan memeli hayvan "koati" de ziyaret edilebiliyor.

AVRUPA'DA DOĞURGANLIK ORANI EN YÜKSEK HAYVANAT BAHÇESİ

Açıldığı günden bu yana ziyaretçi sayısı her geçen gün artan hayvanat bahçesinin 1 milyon metrekarelik alana sahip olduğunu belirten Özsöyler, kurulduğu yıllarda hayvanat bahçesini yaklaşık 650 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi.

Geçen yıl bu sayının 2 milyon 750 bine ulaştığını dile getiren Özsöyler, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Bu yıl içinde ise bahçeyi 2 milyon 650 bin kişi ziyaret etti. 8 aylık sürede ulaşılan ziyaretçi sayısını önceki yıllara göre rekor olarak nitelendirebiliriz. Böyle giderse yıl sonunda 3 milyon kişiye ulaşacağız. Şu anki veriler bunu rahatlıkla yakalayacağımızı gösteriyor."

Hayvanat bahçesinde Türkiye'nin ilk safari parkını 23 Nisan'da hizmete açtıklarını anımsatan Özsöyler, parkın, ziyaretçilerin çekim merkezi haline geldiğini aktardı.

Bahçede 300 türde 7 bin 100 havyanın bulunduğunu dile getiren Özsöyler, "Hayvanat bahçesinde doğumlar sona erdi. Kızıl geyikler, kanguru, ayı, ceylan, oklu kirpi, mirket ve daha bir çok hayvanımızdan 350 adet yavru aldık. Avrupa'da doğurganlık oranı en yüksek olan bahçe Gaziantep Hayvanat Bahçesi. Bu da hayvanların burada çok iyi bakıldığını gösteriyor" dedi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Türkiye Güncel Haberler

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Güldür Güldür oyuncusu Rüştü Onur Atilla, 10 yıllık eşinden boşandı

Güldür Güldür oyuncusu Rüştü Onur Atilla, 10 yıllık eşinden boşandı

Bakan Şimşek: Motokurye ve garsonların bahşişine vergi muafiyeti getiriyoruz

Bakan Şimşek: Motokurye ve garsonların bahşişine vergi muafiyeti getiriyoruz

Bakmadan Geçme

TRT 1 CANLI İZLE! Türkiye-Portekiz maçı canlı izleme linki! Euro 2024 Türkiye-Portekiz maçı şifresiz mi? Emekli maaşı ne kadar olacak? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Bahar Candan cezaevinde değil mi? Bahar Candan nerede, hapisten çıktı mı? Baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı! Olay nerede oldu? Baba tutuklandı mı? İSKİ BARAJ DOLULUK ORANI 2024: İstanbul barajlarında son durum nedir? Baraj doluluk oranı yüzde kaç?? Ronalda Türkiye- Portekiz maçında oynayacak mı? Cristiano Ronaldo Türkiye maçında ilk 11 oynayacak mı? TÜRKİYE - PORTEKİZ maçı ne zaman? Türkiye- Portekiz maçı saat kaçta, hangi kanalda? TV YAYIN AKIŞI 22 HAZİRAN: Bugün hangi diziler var? Bu akşam hangi diziler ve programlar var? Temmuz'da emekli maaşı ne kadar olacak, zam var mı? En düşük emekli maaşı kaç TL olacak? Benzine zam var mı? 22 Haziran güncel yakıt fiyatları! Motorin, LPG fiyatları ne kadar oldu? Kaya Sabancı olayı nedir? Kaya Sabancı ile Vedat Aşçı neden kavga etti? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 22 Haziran günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Resmi Gazete bugün (22 Haziran) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? EURO 2024 Türkiye- Portekiz hangi kanalda? #9917 22 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle!
Ertelenen motorin ve benzin zammı, daha yüksek bir rakamla pompaya yansıyacak

Ertelenen motorin ve benzin zammı, daha yüksek bir rakamla pompaya yansıyacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title