Haberler

Erzincan'da İki Ders Arası 5 Dakika Spor

Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokolle ‘Hareketli yaşam ve obeziteyle mücadele ile günde 5 dakika’ projesi Erzincan’da uygulamaya konuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokolle 'Hareketli yaşam ve obeziteyle mücadele ile günde 5 dakika' projesi Erzincan'da uygulamaya konuldu. Proje kapsamında Merkez İlkokulu öğrencileri her gün iki ders arasında sabah sporu yapıyor.

'Hareketli yaşam ve obeziteyle mücadele ile günde 5 dakika' projesi Erzincan Merkez İlkokulunda uygulamaya konuldu. İlkokul öğrencileri her sabah spor uzmanı nezaretinde spor yapıyor. Öğretmenlerin de eşlik ettiği sporu neşe içinde tamamlayan öğrenciler, Erzincan'daki tüm okullara örnek oluyor. Okuldaki 400 öğrenci yaklaşık bir haftadır Milli Sporcu Alperen Demirbaş nezaretinde her sabah spor yapıyor. Müzik eşliğinde okul bahçesinde spor yapan öğrencilere öğretmenleri de eşlik ediyor. Isınma hareketlerinin ardından milli sporcunun gösterdiği hareketleri başarılı bir şekilde yapan minik öğrenciler, uygulamadan oldukça memnun. Erzincan Milli Eğitim Şube Müdürü Yahya Tekin, merkez ilkokulunun başlatmış olduğu projeden olumlu sonuçlar beklediklerini söyledi. Tekin, "Merkez ilkokulunun başlatmış olduğu çağımızın en önemli hastalıklarından birisi olan obezite hastalığı ile ilgili mücadele gerçekleştirmek amacıyla. Okulumuzda güzel bir proje başlatılmış, her gün 5 dakika ders arasında teneffüslerde öğrencilerimizin toplu beraberce spor yapmayla obeziteye karşı mücadele konusunda küçük yaştaki çocuklarımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu projemizin tüm ilimizdeki okullarımıza da örnek bir proje olmasını arzu ediyoruz. İnşallah sağlıklı ve obeziteyle mücadele eden yeni bir nesil yeni bir toplum gerçekleştirmiş olacağız bu sayede Sağlıklı yaşamak için spor yapıyoruz spora önem veriyoruz" dedi. Müzik eşliğinde her sabah spor yapan öğrenciler ise, "Hem eğleniyoruz hem de fazla kilolarımızdan kurtuluyoruz. Herkes spor yapsın çok güzel bir şey. Her sabah spor yapıp sağlıklı oluyoruz. Ders arası çıkıyoruz, teneffüsten sonra spor yapıyoruz. Eğleniyoruz müzik eşliğinde hep beraber oynuyoruz" dediler.

Öte yandan, uygulamanın Erzincan'daki tüm okullarda yaygınlaştırılması için çalışma başlatıldı. - ERZİNCAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Erzincan Merkez Politika Güncel Haberler

İstanbul'da ölümlü kazaya karıştıktan sonra ABD'ye kaçan Eylem Tok ve oğlu yakalandı

İstanbul'da ölümlü kazaya karıştıktan sonra ABD'ye kaçan Eylem Tok ve oğlu yakalandı

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Hayvan pazarında silahlı kavga! 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı

Hayvan pazarında silahlı kavga! 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title