Haberler

Engelliler Haftası'nda 47 engelli askerlik yaptı

Güncelleme:

Sakarya'da Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen törende 47 engelli, kamuflaj giyip yemin ederek 1 günlüğüne asker oldu. İl Jandarma Komutanı Albay Nejdet Karaca, engellilerin azim ve özverisiyle kendilerine örnek olduklarını belirtti. Tören, engellilerin geçit töreniyle sona erdi.

Sakarya'da Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen törenle 1 günlüğüne asker olan 47 engelli, kamuflaj giyip yemin etti.

İl Alay Komutanlığı'ndaki törende bir konuşma yapan İl Jandarma Komutanı Albay Nejdet Karaca, yaşama sımsıkı sarılarak içlerindeki umudu hiçbir zaman kaybetmemeleri ile hayata tutunma adına gösterdikleri azim ve özveriyle engellilerin kendilerine örnek olduklarını söyledi.

Askerliğin her Türk gencinin yapmayı arzuladığı görev olduğunu anlatan Karaca, "Sizlere çok yakışan bu üniforma içerisinde edeceğiniz kutsal askerlik yeminiyle tam bir asker olacaksınız. Bugün sizlerle kısa da olsa kutsal askerlik görevinizi yapmanın gurur ve onurunu yaşamaktan, şanlı Türk ordusunun şerefli birer neferi olarak sizleri aramızda görmekten dolayı mutluluk duyuyoruz." dedi.

Karaca, temsili askerlik yapan engellilerin ailelerin gözlerindeki pırıltıyı mutlulukla gözlemlediklerini dile getirerek, "Bu gençlerimize vatan savunmasında bir görev düştüğünde kendi imkan ve kabiliyeti çerçevesinde diğer silah arkadaşlarından geri kalmayarak verilecek her görevi yerine getireceklerine olan güvenimiz tamdır." diye konuştu.

Temsili askerlerden Emir Aybar, yemin ederek 1 günlüğüne askerlik yapmaktan gurur duyduğunu kaydetti.

Kışla nizamiyesinden girdikleri andan itibaren kendilerine gösterilen sevgi ve şefkatle sıcak aile ortamının oluştuğuna değinen Aybar, kendilerini askerliğe hazırlamak maksadıyla tüm imkanlarını seferber eden komutanlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından komandolar gösteri yaptı. Bu sırada bir engellinin gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Askerlik yemini eden engellilerin geçit töreni yaptığı program, terhis belgelerinin verilmesiyle sona erdi.

Törene, Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, Adalet Komisyonu Başkanı Kamil Kaya, Erenler Belediye Başkanı Şenol Dinç, Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Başkanı Oğuz Alkaş, Sakarya Barosu Başkanı İlknur Ebiz Yıldız ve aileler katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Engelliler Haftası Jandarma Sakarya Albay Engelliler Yaşam Spor Güncel Haberler

Şimdi ABD ve İsrail düşünsün! Çin'den tam bağımsız Filistin devletinin kurulmasına tam destek

Şimdi ABD ve İsrail düşünsün! Çin'den tam bağımsız Filistin devletinin kurulmasına tam destek

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Çorum'un Alaca ilçesini sel vurdu! Evler ve tarım arazileri sular altında kaldı

Çorum'un Alaca ilçesini sel vurdu! Evler ve tarım arazileri sular altında kaldı

Bakmadan Geçme

Çin Filistin'i destekliyor mu? Çin, Filistin-İsrail savaşında kimi destekliyor? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 30 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl, hastalığı ne? Kadir İnanır'ın son durum ne? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 30 Mayıs dün gece deprem mi oldu? İsrail'in Refah Katliamlarının Lanetlenmesine Dair Karar Resmi Gazete'de yayınlandı! Bugün (30 Mayıs) Resmi Gazete kararları neler? Konferans Ligi Şampiyonu Şampiyonlar Ligi'ne gidiyor mu? Limon FC olayı ne, Limon FC maçında ne oldu? #129300 30 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 30 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 30 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 30 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! İsrail lanetleme kararı nedir? Lanetleme kararı alınınca ne olur? 30 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 30 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Ali Koç, Galatasaray'ın efsanesine yapılan saygısızlığa sert çıktı

Ali Koç, Galatasaray'ın efsanesine yapılan saygısızlığa sert çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title