Haberler

Endonezya'da Sel

Endonezya'da sel- Bandung şehrinde binlerce ev sular altında kaldı, toprak kaymasında bir kişi öldü Endonezya'nın Bandung şehrinde etkili olan yağışlar sonucu oluşan sellerde binlerce ev sular altında kalırken, sel nedeniyle meydana gelen toprak kaymasında bir kişi hayatını kaybetti.

Endonezya'da sel- Bandung şehrinde binlerce ev sular altında kaldı, toprak kaymasında bir kişi öldü Endonezya'nın Bandung şehrinde etkili olan yağışlar sonucu oluşan sellerde binlerce ev sular altında kalırken, sel nedeniyle meydana gelen toprak kaymasında bir kişi hayatını kaybetti.Yağış mevsiminin son günlerinde etkisini artıran muson yağmurları nedeniyle Batı Jawa'daki Bandung şehrinde sel sularının yüksekliği iki metreyi buldu. Yetkililer, yaklaşık 7 bin evin sular altında kaldığını bildirdi.Endonezya Ulusal Afet Ajansı'ndan yapılan açıklamada, binlerce kişinin evlerinde mahsur kaldığı, kurtarma ekiplerinin bu kişileri botlarla güvenli bölgelere taşıdığı duyuruldu. Açıklamada, selin yol açtığı toprak kaymasında bir kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.Tropikal kuşakta yer alan Endonezya'da her sene yağmur sezonunda sık sık seller oluyor. Geçen yıl meydana gelen sellerde ülkede 25 kişi hayatını kaybetmişti. -

Kaynak: AA / Güncel

Bandung Politika Güncel Haberler

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye 'asgari ücret' çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye "asgari ücret" çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

Soykırım kabinesini neden yıktı? İşte Netanyahu'nun bundan sonraki sürece dair planı

Soykırım kabinesini neden yıktı? İşte Netanyahu'nun bundan sonraki sürece dair planı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title