Haberler

Eğitim-Bir-Sen'den Ankara'da "30. Yıl Vefa Buluşması" programı düzenlendi

Güncelleme:

Eğitim-Bir-Sen'den Ankara'da "30. Yıl Vefa Buluşması" programı düzenlendi Mehmet Akif İnan tarafından 1992 yılında kurulan Eğitim-Bir-Sen'in kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ankara'da "30. Yıl Vefa Buluşması" programı düzenlendi.

Eğitim-Bir-Sen'den Ankara'da "30. Yıl Vefa Buluşması" programı düzenlendi

ANKARA - Mehmet Akif İnan tarafından 1992 yılında kurulan Eğitim-Bir-Sen'in kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ankara'da "30. Yıl Vefa Buluşması" programı düzenlendi.

14 Şubat 1992'de Mehmet Akif İnan ve arkadaşlarının öncülüğünde kurulan, Memur-Sen Konfederasyona bağlı Eğitim-Bir-Sen kuruluşunun 30'ncu yılı Ankara Kızılcahamam'da bir otelde düzenlenen "30. Yıl Vefa Buluşması" ile kutlandı. Programa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın katıldı. Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program, Eğitim-Bir-Sen'in tarihi sürecini anlatan sinevizyon gösterisi ile devam etti. Programda bir konuşma gerçekleştiren Genel Başkan Yalçın, Eğitim-Bir-Sen'in büyük bir iddia ve büyük bir davanın adımı olduğunu söyledi.

"Bu toplantımız 30. yılımızda son derece kıymetli, son derece önemli"

"30. Yıl Vefa Buluşması" programı hakkında değerlendirmelerde bulunan Yalçın, "Eğitim-Bir-Sen büyük bir mefkurenin, büyük bir iddianın, büyük bir davanın adımıdır. Yola çıkışında 'bizim de bir sendikamız olsun' sığ düşüncesiyle yola çıkmayan, yola çıkarken kararlı, tutarlı, kendi medeniyet köklerinden beslenerek, kendi mefkuresine, inanç değerlerine yaslanarak, sendikal alanda yeni bir sayfa açmak, yeni bir başlangıç yapmak ve ortaya bir ilk koyma iddiasıyla çıkanların, aldığı mesafenin bugün burada beraber bulunduğumuz bu toplantımız 30. yılımızda son derece kıymetli, son derece önemli" dedi.

"Akif İnan gibi bir münevverin bizlere bıraktığı görev ve sorumluluk var"

Bayrak yarışının belirli dönemlerde olduğunu, bayrağı haysiyetle, izzetle sonraki kuşaklara devretme konusunda Eğitim-Bir-Sen'in ödün vermeyeceğini açıklayan Genel Başkan Yalçın, "Bu bir emanettir, bu bir bayrak yarışıdır. Hiç kimseye bu sorumluluklar ebedi olarak kalacak değil. Sadece belli dönemler bayrak yarışı olur ve o dönemlerde bayrağı bir sonrasına devredersiniz. Haysiyetinizle, izzetinizle devrettiğiniz bu bayrağı aynı şekilde devretme konusunda bu teşkilat kendinden sonraki kuşaklara aktarmada da erdemli yolculuğundan asla ödün vermeyecektir. Türkiye'de sendikal hareket içerisinde, belli aralıklarla vefa buluşması deyip kıdemlilerle, ak saçlılarla yeni kuşak sendikacıları bir araya getiren başka bir teşkilat yok. Çünkü bu teşkilatta 'Tüm giysileri yırtsak yeridir, yeter bize vefa elbiseleri' diyen Akif İnan gibi bir münevverin, bir mütefekkirin, bir şairin, bir hatibin mirası var, bizlere bıraktığı görev ve sorumluluk var" ifadelerini kullandı.

Eğitim-Bir-Sen'in "30. Yıl Vefa Buluşması" programına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Anayasa Komisyonu Başkanı ve Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt ve Eğitim-Bir-Sen Onursal Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu da katılarak birer konuşma gerçekleştirdi. Programa Eğitim-Bir-Sen'de geçmişte görev almış birçok isim ve sendikalılar katılım gösterdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mehmet Akif İnan Eğitim Bir Sen Akif İnan Ankara Güncel Haberler

Tabutlardan sadece ikisinin üzerinde vardı! Reisi'nin cenazesinde dikkat çeken detay

Tabutlardan sadece ikisinin üzerinde vardı! Reisi'nin cenazesinde dikkat çeken detay

Ayhan Bora Kaplan davasında Süleyman Soylu'nun ismi tutanaklara girdi

Ayhan Bora Kaplan davasında Süleyman Soylu'nun ismi tutanaklara girdi

Evine çağırdığı 12 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Karısını 'annesi' olarak tanıtmış

Evine çağırdığı 12 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Karısını "annesi" olarak tanıtmış

Bakmadan Geçme

Beşiktaş-Trabzonspor ZTK finali hakemi kim? Ziraat Türkiye Kupası final maçını kim yönetecek? Yaprak Dökümü'nde Cem neden öldü? Yaprak Dökümü'nde Cem karakterinin ölüm sebebi ne? 23 Mayıs Perşembe 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 23 Mayıs burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 22 Mayıs günün maçları nereden izlenir? Karısını annesi olarak tanıtıp 12 yaşındaki kızı taciz etti! Olay ne, nerede oldu? Philips boykot mu? Philips İsrail malı mı, boykot listesinde var mı? Philips Türk malı mı, sahibi kim? ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI FİNALİ! #129349 Beşiktaş - Trabzonspor maçı ne zaman, hangi kanalda? #9917 Yarın okullar tatil mi? 23 Mayıs okullar tatil mi, kaç gün tatil edildi? Senua's Saga: Hellblade II İncelemesi: Büyüleyici Grafikler ve Derin Hikaye Ayhan Bora Kaplan davasındaki Süleyman Soylu detayı ne? Olay ne, ne oldu? Survivor final tarihi ne zaman? Survivor All Star ne zaman bitecek, şampiyonluk ödülü nedir? Sakarya Belediyesi hangi parti? Sakarya Belediye başkanı hangi partiden seçilmiştir? İşte 2024 İstanbul Sakarya yerel seçim sonuçları! Ubisoft'un Ücretsiz FPS Oyunu XDefiant Piyasaya Sürüldü: İşte Sistem Gereksinimleri 22 MAYIS YEMEKTEYİZ CANLI İZLE Yemekteyiz'de bugün kim yarışacak? Yemekteyiz hangi kanalda, saat kaçta? Yıldız Çağrı Atiksoy ve Berk Oktay kızlarına ne isim verdi?
Milyonluk otomobil ile İstanbul gezintisi! Tasarruf tedbirlerinin teğet geçtiği bakanlık

Milyonluk otomobil ile İstanbul gezintisi! Tasarruf tedbirlerinin teğet geçtiği bakanlık

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title