Haberler

Ege Üniversitesi'nden Tescilli Yemek Üretimi

Ege Üniversitesi Hastanesi Mutfağı ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Kalite Belgesini almaya yeniden hak kazandı.

Ege Üniversitesi Hastanesi Mutfağı ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Kalite Belgesini almaya yeniden hak kazandı. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, mutfağı ziyaret ederek her gün binlerce kişiye yemek üreten mutfak personeliyle bir araya geldi.

Ziyaret sırasında konuşan Rektör Prof. Dr. Budak, "Yatan hasta, refakatçi ve personele hizmet sunan hastane mutfağımızda her gün toplam 8 bin kişiye 20 farklı çeşit diyet yemeği üretiliyor. Yılda 450 bin yetişkin ve 19 bin çocuk hastanın tıbbi beslenme tedavilerinin güvenli, kaliteli ve lezzetli yemek üretimiyle gerçekleşmesini sağlıyoruz. Böylesine önemli bir görevi başarıyla yerine getiren ve ISO 22000 denetimini başarıyla sonuçlandıran ekibimizi yürekten kutluyorum" diye konuştu.

30 farklı noktadan alınan örneklerle mikrobiyolojik analiz

Beslenmenin hasta tedavisinin en önemli parçalarından biri olduğunu belirten Başdiyetisyen ve Hastane Beslenme Hizmetleri Müdürü Dr. Dyt. Derya Hopancı Bıçaklı ise " Yemeklerimizin üretimi sırasında mutfak içinde 30 farklı noktadan alınan örneklerle mikrobiyolojik analizler yapıyor ve hijyene üst düzeyde dikkat ediyoruz. Ege Üniversitesi Hastane Beslenme Hizmetleri Müdürlüğü olarak sağlık sektöründe öncü kurum mutfağı olmayı hedefliyoruz. Mutfağımızın ISO 22000 denetim sürecinde bizleri destekleyen Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak'a ve Başhekimimiz Prof. Dr. Tuncay Göksel'e ve hastane yönetimimize teşekkür ediyoruz" dedi.

Mutfak ekibinde ise Başdiyetisyen ve Hastane Beslenme Hizmetleri Müdürü Dr. Dyt. Derya Hopancı Bıçaklı'nın yanı sıra sorumlu mutfak diyetisyenleri Özlem Ulaş Artar Özel, Ayşe Özakcan, Gıda Mühendisi Dr.Hasan Keşkekoğlu ve 35 mutfak personeli yer alıyor.

Ziyarete; EÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Tuncay Göksel, dekanlık ve hastane üst yönetimi katıldı. ISO 22000 gıda güvenliği sisteminde tarladan tabağa izlenebilirlik ilkesi esas alınıyor. - İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Ege Üniversitesi Hastanesi Ege Üniversitesi Necdet Budak Güncel Haberler

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Macron'dan Filistin sözü: Gerekli reformlar yapılırsa tanırız

Macron'dan Filistin sözü: Gerekli reformlar yapılırsa tanırız

Brezilya'dan Gazze'deki saldırılara tepki: İsrail büyükelçisini geri çekti

Brezilya'dan Gazze'deki saldırılara tepki: İsrail büyükelçisini geri çekti

Bakmadan Geçme

30 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 30 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 30 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! İsrail lanetleme kararı nedir? Lanetleme kararı alınınca ne olur? 30 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 30 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 30 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 30 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Mourinho ne zaman İstanbul'a geliyor? Aziz Yıldırım transferi bitirdi Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 30 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? #129300 Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Voleybolda yeşil kart nedir, yeşil kart neden gösterilir? #129342 Arda Güler'in bonservis bedeli ne kadar? İşte Arda Güler'in piyasa değeri 28 Temmuz Tiktok kapanıyor mu? #129300
Çorum'un Alaca ilçesini sel vurdu! Evler ve tarım arazileri sular altında kaldı

Çorum'un Alaca ilçesini sel vurdu! Evler ve tarım arazileri sular altında kaldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title