Haberler

Edirne Valisi: Kakava Şenlikleri'nde Edirne kırmızısı ön planda olacak

Güncelleme:

Edirne Valisi Yunus Sezer, Kakava Şenlikleri'nde bu yıl Edirne kırmızısıyla hazırlanan kıyafetlerin ön planda olacağını belirtti. Şenliklerin programı çeşitlendirilirken, Kakava Ateşi'nin de daha erken yakılacağı vurgulandı. Sezer, önümüzdeki yıl daha iyi bir organizasyon gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

Edirne Valisi Yunus Sezer, 5-6 Mayıs'ta düzenlenecek Kakava (Hıdırellez) Şenlikleri'nde bu yıl Edirne kırmızısıyla hazırlanan kıyafetlerin ön planda olacağını belirtti.

Sezer, Polis Bahçesi'nde düzenlediği basın toplantısında, Kakava'nın Edirne için önemli olduğunu söyledi.

Belediye organizasyonundaki şenliklerin sorunsuz kutlanması için paydaşların dahil olduğu bir toplantı yapıldığını ifade eden Sezer, öncelikle şenliklerin merkezi Sarayiçi'ne giden yollarda ve otopark konusunda önlemler alındığını belirtti.

Sezer, bu yıl kutlamalarda programın çeşitlendirildiğini ve Kakava Ateşi'nin de her sene olandan daha erken yakılacağının altını çizdi.

Edirne kırmızısının bu yılki şenliklerde ön planda tutulacağını ifade eden Sezer, "Bu sene kırmızının ön plana çıkartılmasını biz istedik, dolayısıyla Valilik olarak Edirne kırmızısını yansıtan şal ve bazı giysiler yaptırıyoruz, onlar olsun istiyoruz. Kakava ateşinin birkaç yerde yakılması yönünde talepler vardı, onları gerçekleştireceğiz. Belli sanatsal grupların gelmesi yönünde talepler vardı. Zaman kısıtlı olduğu için çok fazla istediğimiz olmadı ama biraz zenginleştirildi." diye konuştu.

Sezer, tuvalet ve stantlarla ilgili sorunların da giderildiğini belirtti.

Önümüzdeki yıl daha iyi bir organizasyon gerçekleştirmek istediklerini vurgulayan Sezer, "Önümüzdeki sene bence bunu 3 güne yayacak şekilde burada aktivitelerin de ulusal baza taşınacağı şekilde insanların geleceği bir organizasyon yapmalıyız. Bir güne sıkıştırılıyor gördüğüm kadarıyla. Ateş yakıldıktan sonra herkes dağılıyor. Yemek ve konaklama konularında sıkıntı yaşandığı belirtildi. Onlarla ilgili tedbirler alındı. Önümüzdeki yıl da belediyemizle beraber daha planlı biraz daha zenginlik katılan bir programı planlıyoruz." diye konuştu.

Sezer, kentte gerçekleştirilen diğer projelere de değinerek Saraçlar Caddesi ve Kaleiçi'ndeki iyileştirme çalışmalarının sürdüğünü, 25 Kasım Stadyumu'nun da yıkılarak yerine kent meydanı yapmak istediklerini ifade etti.

Kent Ormanı'ndaki çalışmaların da devam ettiğini anlatan Sezer, Millet Bahçesi'ndeki çalışmaların eylül ayında tamamlanacağını ön gördüklerini kaydetti.

Kaynak: AA / Güncel

Yunus Sezer Edirne Kültür Yerel Haberler Kültür Sanat Güncel Haberler

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Doğum teşvik paketi geliyor! Doğum izninin uzatılması da kira ve kreş desteği de masada

Doğum teşvik paketi geliyor! Doğum izninin uzatılması da kira ve kreş desteği de masada

Bakmadan Geçme

Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? EURO 2024 Türkiye- Portekiz hangi kanalda? #9917 22 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 22 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 22 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 22 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 22 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Arda Güler Portekiz maçında oynayacak mı? Arda ilk 11'de mi? Avrupa Şampiyonası Finali ne zaman? EURO 2024 ne zaman bitiyor? Fransa sembolü neden horozdur? Hollanda forması neden turuncu? Hollanda neden portakal renginde? #129300 #9917 Hollanda Fransa maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hollanda Fransa maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Hollanda Fransa maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hollanda Fransa maçı ne oldu? Hollanda Fransa maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hollanda Fransa EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! HOLLANDA FRANSA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! EURO 2024 gruptan kaç takım çıkıyor, 3.'ler çıkıyor mu? #9917 Filenin Sultanları elendi mi? A Milli Kadın Voleybol Takımı VNL elendi mi? #129300 #127952 Mbappe neden yok, sakat mı cezalı mı? Mbappe oynayacak mı EURO 2024 (Hollanda – Fransa)? #129300 #9917
Herkes su sanıyordu! İngiliz futbolcular molalarda bakın ne içiyormuş

Herkes su sanıyordu! İngiliz futbolcular molalarda bakın ne içiyormuş

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title