Dünya Şanlıurfa İçin Koştu - Haberler
Haberi Paylaş

Dünya Şanlıurfa İçin Koştu

İhlas Haber Ajansı - Güncel
Dünya Şanlıurfa İçin Koştu

Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Karaköprü Belediyesi ve Urfa Atletizm Kulübü tarafından düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü gerçekleşen Şanlıurfa Göbeklitepe yarımaraton ve 10 kilometre koşularına...

Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Karaköprü Belediyesi ve Urfa Atletizm Kulübü tarafından düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü gerçekleşen Şanlıurfa Göbeklitepe yarımaraton ve 10 kilometre koşularına yurt içi ve yurtdışından toplam 500 atlet katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün organize ettiği koşu Şanlıurfa Belediyesi önünde başladı, Diyarbakır Yolu Bozova yol çatısına kadar devam etti. Atletler, ısınma hareketlerinin ardından startın verilmesiyle etabı tamamlamak için çaba sarf etti. 10 kilometre koşusuna Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız koşarak yarışmaya destek verdi.

Zorlu geçen yarı maratonda erkekler kategorisinde Moses Too, Mehmet Akkoyun, Fetena Alema Regesa, kadınlarda Senem Çağlayan, Bahar Doğan ve Netsonel Tesfeye Shume ilk 3 sırayı aldı. Erkekler 10 kilometre koşusunda Mehmet Soytürk, İsa Özçelik, Rukan Aksuoğlu dereceye girerken, kadınlar 10 kilometrede Nihal Arık, Meliha Özdemir ve Rabia Karakoyun Polat da dereceye girdi. Koşu sırasında oldukça renkli görüntüler ortaya çıktı. Maratonu tamamlayan atletlere koşu sonunda portakal, elma ve su ikram edildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız ödül töreninde yaptığı konuşmada, yurt içi ve yurt dışından gelip Şanlıurfa'da yarışan tüm sporcuları tebrik etti.

Eşref Fakıbaba da, dünyanın en eski şehri ve dünyanın en eski anıt tapınağının olduğu yerin Göbeklitepe olduğunu belirterek "Koşunun ismi de Göbeklitepe koşusu. Buraya katılan ve bizleri kırmayıp gelen bütün atletlerimize teşekkür ediyorum. Şanlıurfa'da onları ağırlamaktan dolayı mutlu olduğumuzu bilmelerini istiyoruz" dedi.

Göbeklitepe koşusunun çok güzel geçtiğini söyleyen Şanlıurfa Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman da, sözlerini şöyle sürdürdü: "Düzenlenen koşuya yaklaşık 500 atlet katılmıştır. Bu koşu Şanlıurfa'nın tanıtımı adına özellikle tarihin sıfır noktası olan Göbeklitepe'nin tanıtımı için çok önemlidir. Şanlıurfa Valiliği adına katılımcılara teşekkür ederiz."

Konuşmaların ardından maraton koşusunda dereceye giren diğer atletlere, Şanlıurfa isodu ve çeşitli hediyeler verildi. - ŞANLIURFA

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Ertuğrul Yıldız, Diyarbakır, Karaköprü, Bozova, Politika, Güncel, Haberler

title