Haberler

CHP'li Sağlar: MHP'li Bakanlar Görürsek Şaşırmayalım

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, referandumun ardından uyum yasalarının istenilen anlamda çıkarılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, AK Parti'ye ihtiyaç duyacağını söyleyerek, "Bu ittifakı sağlama almak için önümüzde yeni bir hükümet değişikliği ile MHP'li bakanlar görürsek şaşırmayalım.

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, referandumun ardından uyum yasalarının istenilen anlamda çıkarılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Ak Parti'ye ihtiyaç duyacağını söyleyerek, "Bu ittifakı sağlama almak için önümüzde yeni bir hükümet değişikliği ile MHP'li bakanlar görürsek şaşırmayalım. Bakıldığında rejim değişikliğini isteyen cephe, adım adım yoluna devam ediyor" dedi.

Referandum sürecini ve sonuçlarını değerlendiren ve 'Pek farkında değiliz. Rejim değişti' diyen Fikri Sağlar, henüz YSK'nın kesin sonucu ilan etmediği için Anayasanın gözle görülür değişikliklerinin yürürlüğe girmediğine dikkat çekti. Referandumun sonucunun tartışmasız ve yasadışı bir kararla değiştirildiğini ifade eden Sağlar, "Denilebilir ki 'zaten 2019'da tam olarak tek adam yönetimi başlayacak'  Ama hayır 16 Nisan akşamı yeni dönem denilen, aslında, 3 yıldır anayasaya rağmen devam eden dönem, yeni bir kılıf içinde sunulmaya başladı. Tek adam yönetimi, ilk defa YSK'nın üzerinden uyguladığı oyunlar ve talimatlar çerçevesinde referandumun sonucunu tartışmasız ve yasadışı bir kararla değiştirdi. Böylece daha birinci dakikada, tek adam yönetiminin neler yapabileceği görüldü" diye konuştu.

MHP'Lİ BAKANLAR GÖRÜRSEK ŞAŞIRMAYALIM

Uyum yasalarının istenilen anlamda çıkarılması için Cumhurbaşkanının, AK Parti ve  MHP'ye ihtiyaç duyacağına dikkat çeken Sağlar, sözlerini şöyle devam etti:

"Bu ittifakı sağlama almak için önümüzde yeni bir hükümet değişikliği ile MHP'li bakanlar görürsek şaşırmayalım. Bakıldığında rejim değişikliğini isteyen cephe, adım adım yoluna devam ediyor. Ancak 'sert ve vahşi bir oyun'  içinde oldukları için etrafı yıkıp dökerek ilerliyorlar.  OHAL bahanesiyle tutuklamalar, düşünce özgürlüğüne getirilen sansürler, korkutmalar ve baskı devam ediyor. Referandum sahtekarlığını dile getirenlere şiddet uygulanıyor. Milletin 'hayır oyuna' rağmen belledikleri yoldan yalanlar ve dolanlarla yürüyorlar."

- Mersin

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Fikri Sağlar AK Parti Mersin Politika Güncel Haberler

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title