Haberler

CHP'li Bingöl: Türkiye'de İşler İyi Gitmiyor

Chp Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, ülkenin geleceği konusunda insanların endişeli olduğunu öne sürerek, "Türkiye, 14 yıllık ceberut bir AKP iktidarının getirdiği çok kötü bir sonuçla karşı karşıya. Artık dünya tarafından kabul edilmeyen bir iktidar işbaşında, Türkiye'de işler iyi gitmiyor" dedi.

Chp Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, ülkenin geleceği konusunda insanların endişeli olduğunu öne sürerek, " Türkiye, 14 yıllık ceberut bir AKP iktidarının getirdiği çok kötü bir sonuçla karşı karşıya. Artık dünya tarafından kabul edilmeyen bir iktidar işbaşında, Türkiye'de işler iyi gitmiyor" dedi.

CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığı'nın Adnan Menderes Bulvarı'ndaki, yeni hizmet binası, CHP Genel Başkan Yardımcıları Çetin Osman Budak, Tekin Bingöl, Erdal Aksünger, Antalya milletvekilleri Mustafa Akaydın, Devrim Kök, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, CHP İl Başkanı Semih Esen, Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul ve çok sayıda partilinin katılımıyla yapıldı.

HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ

Genel başkan yardımcılarının partilileri selamladığı açılışta konuşan Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Herkesin ülkenin geleceği adına kaygılı olduğunu iddia eden Tekin Bingöl, "Türkiye, 14 yıllık ceberut bir AKP iktidarının getirdiği çok kötü bir sonuçla karşı karşıya. Artık dünya tarafından kabul edilmeyen bir iktidar işbaşında. Türkiye'yi itibarsızlaştıran bir yönetim anlayışı işbaşında. Türkiye'nin bütün komşularıyla arasını bozan, ilişkileri hiçbir şekilde düzelemeyeceği bir noktaya sürükleyen bir yönetim anlayışı işbaşında. Ekonomik parametrelerin tümüyle bozulduğu bir yönetim işbaşında. Türkiye'de işler iyi gitmiyor" dedi.

'TÜRKİYE'NİN BÜTÜN KURUMLARI İŞGAL EDİLDİ'

Ak Parti iktidarının Türkiye'nin başına bela ettiği belalardan en fazla nasibini alan kentlerin başında da Antalya'nın geldiğini öne süren Tekin Bingöl, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İçimiz kan ağlıyor. Binlerce Antalyalı hemşehrimiz maalesef işini kaybetti ve birçoğu da kaybetme kaygısı içinde. Antalya'nın çok önemli tarımı bu iktidar eliyle can çekişiyor. Bütün bunların tek sorumlusu Türkiye'yi yönetemeyen AKP. Onlar sadece kendi siyasi ikballerini ve o gerici anlayışı sürdürmek adına uygulamayla koydukları yönetim nedeniyle Türkiye'yi bu darboğazın içine soktu. Türkiye'de bütün kurumları işgal ettiler. Olağanüstü baskıcı bir anlayışla kadrolaşmaya gittiler."

'ÖZGÜR BASIN YOK'

İktidarın basını da baskı altına aldığını savunan Bingöl, özgür basının iktidar eliyle yok edildiğini, yandaş medyanın yaratıldığını iddia etti. Tekin Bingöl, "Artık özgür basın söz konusu değildi. Birkaç yürekli gazeteci, birkaç mütevazi televizyon ve gazete dışında yüreklice Türkiye'nin sorunlarını ve AKP'nin bu gerici anlayışını dile getiren yok. Bütün kurumları ele geçirdiler ve özgür üniversiteleri yok ettiler. Kendi yandaş yönetim anlayışlarını üniversitelerde hakim kıldılar. Basını da susturdular ama bir tek size (CHP'ye) güçleri yetmedi" diye konuştu.

- Antalya

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Tekin Bingöl AK Parti Türkiye Politika Güncel Haberler

Bakan Yerlikaya'dan Emniyet Müdürü'nün sakız çiğnediği görüntülere tepki: Gereğini yaparım

Bakan Yerlikaya'dan Emniyet Müdürü'nün sakız çiğnediği görüntülere tepki: Gereğini yaparım

Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç borç teklifi: Camileri, elektrik trafolarını ve ortak alanları al, düş yakamızdan

Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç borç teklifi: Camileri, elektrik trafolarını ve ortak alanları al, düş yakamızdan

Aman Erdoğan görmesin! Elon Musk, Netanyahu'yu dinlerken bir an olsun yerine oturmadı

Aman Erdoğan görmesin! Elon Musk, Netanyahu'yu dinlerken bir an olsun yerine oturmadı

Bakmadan Geçme

Fenerbahçe, Youssef En-Nesyri için imza töreni düzenledi! Fenerbahçe, Youssef En-Nesyri ile kaç yıl anlaştı? Mevlid Kandili ne zaman? Mevlid Kandili hangi gece? Mevlid Kandili ne oluyor, neler yapılmalı? Karısını, kayınvalidesini ve kayınpederini öldürdü! Olay ne, nerede oldu? 2024 okul servisi aylık ücreti ne kadar oldu? Servis ücretlerine zam mı geldi? İstanbul zamlı okul servis ücretleri ne kadar? TFF, 2024-2025 sezonu hakemlerini açıkladı! 2024- 2025 sezonu hakemleri kimler? TAKSİ İNDİ- BİNDİ NE KADAR? İstanbul taksimetre açılış ücreti ne kadar oldu? Taksi kısa mesafe kaç TL oldu? Üniversite tercihleri nasıl yapılmalı? YKS üniversite tercihlerini yaparken nelere dikkat edilmeli? Tercih Uzmanı açıkladı! YKS tercihleri ne zaman bitiyor? ÖSYM Üniversite tercihleri nasıl yapılır? Optik Başkan kimdir? Mehmet Işıklar (Optik Başkan) kaç yaşında ve neden öldü? ÖSYM TERCİH EKRANI AÇILDI MI? ''YKS tercih yapamıyorum'' neden? YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? 2024 YKS ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | YÖK ATLAS 2-4 Yıllık Üniversite taban puanları İstanbul'da toplu taşıma ücretlerine zam geldi mi? Otobüs, metro, tramvay, vapur, metrobüs ücreti ne kadar oldu, yeni ücretler ne zaman uygulanacak? İETT öğrenci abonmanı ne kadar oldu? 2024 İstanbul'da metro, metrobüs, marmaray ücretleri ne kadar? İSTANBUL'DA TOPLU TAŞIMAYA ZAM || 2024 İstanbul'da otobüs, metro, metrobüs, marmaray ücreti ne kadar oldu? GÜNCEL ALTIN VE DOLAR FİYATLARI || 25 Temmuz altın ve dolar kuru güne nasıl başladı?
Erdoğan 'Tahsil edin' talimatı vermişti! Bakan Işıkhan belediyelerin ödeyeceği SGK borcu tutarını açıkladı

Erdoğan "Tahsil edin" talimatı vermişti! Bakan Işıkhan belediyelerin ödeyeceği SGK borcu tutarını açıkladı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title