Bursa Tarihi Kent Koşusunda Zafer Kenyalıların - Haberler
Haberi Paylaş

Bursa Tarihi Kent Koşusunda Zafer Kenyalıların

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Bursa Tarihi Kent Koşusunda Zafer Kenyalıların

Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen 15 kilometrelik koşuya 6 ülkeden bayanlarda ve erkeklerde 27 sporcu katıldı.

Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen 15 kilometrelik koşuya 6 ülkeden bayanlarda ve erkeklerde 27 sporcu katıldı. Yarışmada 970 kişi ilk ona girebilmek için mücadele etti.

Sabah 09.15'de verilen halk koşusunda ise 2 bin 180 kişi katıldı. Halk Koşusuna Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ak Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ve Büyükşehir ve Osmangazi Belediye meclis üyelerinin de katıldığı 15 kilometrelik Yarı Maraton ve Halk Koşusunun startını AK Parti Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik verdi.

Start öncesi konuşma yapan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Belediyesi olarak 10 yıldır Osmangazi'yi anma ve Bursa'nın fetih şenliklerini organize ediyoruz. Bugün Ulusalarası Yarı Maraton ve Halk Koşusu'nu dokuzuncu kez düzenliyoruz. Bu yıl yarışa katılım beklenenin üzerinde oldu. Halk koşusuna 2 bin 180, Uluslararası Yarı Maraton'a da 970 kişi katıldı. 6 ülkeden yabancı atletler geldi. Burada bizim amacımız tabi ki şehrin tanıtımına katkı sağlamak. Türkiye'de tarihle iç içe olan tek koşu bizim organizasyonumuz oluyor şeklinde konuştu.

Bayanlarda Kenya'dan Jepkoech Correti 0.48.15'lik derecesiyle birinci olurken Kasımpaşaspor'dan Ümmü Kiraz 0.49.44 derecesiyle ikinci, Etiopya'dan Karungu Jediah Wanjiru 0.52.24 ile üçüncü sırayı aldı. Üsküdar Belediyespor'dan Bahar Doğan dördüncü, Bursa Büyükşehir Belediyespor'dan Nilay Esen ise beşinci oldu.

Erkeklerde ise Kenya'dan Wilson Kiprono 0.42.41 ile ilk sırayı elde ederken, Fas'tan Jamel Chatbi 0.43 44 ile ikinci, Etiyopya'dan Fetene Alemu Regesa 0.44.41 ile üçüncü, Türkiye'den Bekir Karayel 0.44.59 ile dördüncü kazandı.

Daha sonra dereceye giren sporculara kupa, madalya ve Osmangazi Belediyesi tarafından para ödülleri Pınarbaşı Parkı'nda düzenlenen törenle verildi.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Osmangazi Belediyesi, Recep Altepe, Ak Parti, Politika, Güncel, Haberler

title