Haberler

Başkan Ak, Siyasi Deneyimlerini Üniversite Öğrencileriyle Paylaştı

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, KONEV’in (Konya Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı) düzenlediği söyleşiye konuşmacı olarak katılarak siyaset deneyimlerini üniversite öğrencileriyle paylaştı.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, KONEV'in (Konya Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı) düzenlediği söyleşiye konuşmacı olarak katılarak siyaset deneyimlerini üniversite öğrencileriyle paylaştı. Yerel yönetimlere ilişkin tecrübelerini aktaran Başkan Ak, son 10 yılda Keçiören'deki belediyecilik anlayışının AK Parti belediyeciliğinin en somut örneği olduğunu vurguladı.

KONEV'in, her ayın ilk cumartesi günü düzenlediği söyleşinin bu ayki konuşmacısı Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak oldu. Söyleşide deneyimlerini paylaşan Başkan Ak, siyasi hayatına kuruluşundan itibaren AK Parti'de başladığını söyledi. AK Parti'de çeşitli görevler üstlendiğini belirten Ak, önce 2009 yerel seçimlerinde ardından da 2014 yerel seçimlerinde belediye başkanlığı görevi için halkın teveccühünü kazandığını, 10 yıldır da Keçiören Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü kaydetti.

Yerel yönetimlerin işleyişine ve yönetim anlayışına ilişkin bilgiler veren Ak, "Türkiye'nin en büyük ilçelerinden biri olan Keçiören'de belediye başkanı olmakla, 2 bin nüfuslu bir ilçede belediye başkanı olmak büyük farklılıkları beraberinde getiriyor. Büyük ilçelerde halkla temas küçük ilçelerdekiler kadar sıklık göstermeyebiliyor. Ancak AK Parti'nin belediyecilik anlayışı halka inmeyi ve sürekli halkın içinde olmayı bir düstur olarak benimsediği için Keçiören'deki bir vatandaş her zaman benimle hasbihal etme fırsatı bulabiliyor. Bu bakımdan millete odaklanan ve sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen belediyemiz örnek olarak gösteriliyor" dedi.

"Demokrasimiz son 16 yılda önemli yol katetmiştir"

Yerel yönetimleri demokrasinin beşiği olarak değerlendiren Başkan Ak, "Bir ilçede var olan problemi o ilçe içerisinde çözmek yerel yönetim anlayışının güçlü olmasıyla doğru orantılıdır. Halkın doğrudan yönetime ortak olacağı ve böylece demokrasinin gelişeceği en önemli mecra yerel yönetimlerdir. Eğer bir ülkede yerel yönetim gelişmişse demokrasi de aynı oranda gelişmiş demektir. Yerel yönetimlerde halkın yönetime katılma oranı demokrasi kavramının gelişmesi için birer sıçrama taşı olarak da değerlendirilebilir. Keçiören Belediyesi özelinde ve diğer AK Parti belediyeleri nazarında yerel yönetimlerin güçlendirilmesi anlayışı son 16 yılda önemli yol katetmiştir. Yeni Türkiye'de demokrasinin güçlenmesi ve özgürlük alanlarının genişlemesi için önümüzdeki süreçte de önemli işler başaracağımızı düşünüyorum" diye konuştu. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mustafa Ak Keçiören Konya Güncel Haberler

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title