Haberler

Ankara'da Fırtına ve Yağmur Hayatı Olumsuz Etkiledi, 1 Kişi Yaralandı

Güncel Haberler

Ankara'da etkili olan fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi, çatılar uçtu, bir caminin minaresi yıkıldı; 1 kişi yaralandı. Ankara Valiliği, yağmur ve rüzgar nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı uyarıda bulundu.

ANKARA'da etkili olan fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi, çatılar uçtu, bir caminin minaresi yıkıldı; 1 kişi yaralandı.

Ankara'da öğleden sonra etkili olan fırtına ve yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Saatteki hızı 45 kilometreye ulaşan rüzgar nedeniyle birçok ağaç devrildi, çatı uçtu. Etimesgut ilçesinde alışveriş merkezinin çatısı tamamen uçarken, çevredeki vatandaşlar büyük korku yaşadı. İlçedeki merkez camisinin de minaresi fırtına nedeniyle yıkıldı. Minareden kopan parçaların isabet ettiği bir kişi yaralandı. Yaralı, çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Çatılardan kopan parçaların isabet ettiği birçok araçta da hasar meydana geldi. Kentte fırtınanın ardından da yağmur etkili oldu. Yağmur nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

VALİLİKTEN UYARI

Ankara Valiliği, yağmur ve rüzgar nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı uyarıda bulundu. Açıklamada, Nallıhan, Beypazarı, Güdül, Kızılcahamam, Çamlıdere, Çubuk, Kalecik ilçelerinde yerel ve kuvvetli sağanak ile gök görültülü sağanak yağı beklendiği belirtilerek, ani sel, su baskınlarına karşı dikkatli olunması istendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da, "Ankara'da yoğun yağış başlamıştır. İlgili tüm ekiplerimiz teyakkuz halinde, 1221 araç ve 2565 personelle yağışın olumsuzluklarına aralıksız olarak müdahale etmektedir" açıklamasını yaptı. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ankara Valiliği Tragger Fırtına Ankara Güncel Haberler

title