Haberler

Ambulanslar İlçelere Teslim Edildi

Güncelleme:

Sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında, Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 3 adet ambulans Gerede, Göynük ve Yeniçağa ilçelerine teslim edildi.

Törene Vali İbrahim Özçimen, Bolu Belediye Başkan Vekili İ. Haluk İnceler, İlçe Kaymakamları, İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, İl Genel Meclis Başkanı Mücahit Kutlu, daire müdürleri ve davetliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program konuşmalarla devam etti.

İlk olarak konuşan ve sağlık çalışmaları hakkında bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, "Bolu genelinde 2013 yılında sadece ambulanslar için 1 milyon 200 bin liralık bir yatırım yapıldı. Başta Sayın Valim olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ambulanslarımızın Bolumuza ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Sağlık hizmetlerinin etkin sunumu, toplumsal gelişmenin en temel öğelerinden birisini oluşturmakta olduğunu belirten Vali İbrahim Özçimen, "Sağlıklı bireylerin toplumsal faydası kuşkusuz çok yüksektir. Bireylerin ve buna bağlı olarak toplumların sağlıklı olabilmeleri ve bunun sürekliliğinin sağlanabilmesi için sağlık hizmetlerinin üretilmesi büyük önem taşımaktadır. Sağlık hizmetleri, toplumların gelişmişlik seviyelerine paralel olarak gelişme göstermektedir. İlimizdeki sağlık hizmetleri insan odaklı olup, vatandaşlarımızın verilen sağlık hizmetlerinden memnuniyeti oldukça önemlidir. Sağlık kuruluşlarımızdaki personelin çalışma ortamları ve vatandaşlarımızın hizmet aldığı fiziki ve teknik şartlar oldukça iyileşmiş durumdadır. Vatandaşlarımız güler yüzle karşılanmakta ve sağlık hizmetlerini daha kaliteli bir şekilde almaktadırlar. İlimizin, trafik kazalarının sıkça yaşandığı TEM otoyolu, D 100 ve E 80 gibi iki önemli kara yolu güzergahında bulunduğu göz önüne alındığında, bugün Gerede, Göynük ve Yeniçağa ilçelerine teslimi yapılacak ve bu ilçelerimizde görev yapacak ambulanslarımızın acil hasta transferlerinde işimizi kolaylaştırması ve hasta memnuniyetini artırması dileğiyle ambulansların hayırlı olmasını dilerim." dedi.

Konuşmasında ambulansların İlimizdeki durumları ile ilgili bilgilerde veren Vali Özçimen, "112 Acil Sağlık hizmetlerinin hızlı ve verimli bir şekilde yürütülmesi için, alt yapısının eksiksiz, tam olması gerekmektedir. Bu nedenle de Acil Sağlık Hizmetleri istasyon binalarının, ambulans ve teknik ekibin yeterli olması bu hizmetin vaz geçilmez unsurlarıdır. Bakanlığımız nezdinde yapılan çalışmalar neticesinde; 2012 yılında 12 olan ASH istasyon sayısını 2013 te 14 e, 2012 de Yaş ortalaması 6.5 olan ambulanslarımız, 2013 yılında 5 e yükselttik. 2013 yılında 2'si Özel İdare'den, 6 adet bakanlığımızdan olmak üzere 8 adet ambulans, bir adet UMKE aracı olmak üzere toplamda 9 araç Sağlık Müdürlüğü'ne kazandırılmış oldu. Toplamda 39 u sağlık müdürlüğü,10 adet de hastanelerimizde olmak üzere 49 ambulansımız mevcuttur. Bu ambulanslarımızı; Merkez, Mudurnu, Seben, Göynük, Gerede ve Dörtdivan ilçelerimize dağıtımını yaptık bir kısmını da bu gün yapacağız. Bu sene bütün ilçelerimize yeni ambulans vermiş olduk. Bu ayın sonunda gelecek olan ambulansımızı da Yeniçağa ilçemize vereceğiz. Böylece tüm istasyonlarımızın ambulanslarını yenilemiş olduk. 2013 yılının ilk 6 ayında 7926 vakaya çıkış yapıldı, bunlardan 5.607 si medikal ve 1.500 ü trafik kazası ve diğer yaralanmalar. ilk 10 dakikada hastaya ulaşma hızımız merkezde % 91,kırsalda ilk 30 dakikada hastaya ulaşma hızımız % 94 tür. Başta Sağlık Bakanımız, müsteşarımız ve milletvekillerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, sizlere sağlıklı, huzurlu, başarılı, iyi günler diliyorum." dedi.

Konuşmaların ardından Gerede ve Yeniçağa İlçelerinin ambulanslarının ruhsat ve anahtarını Kaymakam Vekili Hayri Zorlu, Göynük İlçesinin Ambulansının ruhsat ve anahtarlarını ise Göynük Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin ile Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan teslim aldı.

Düzenlene teslim töreni Vali İbrahim Özçimen'in bir ambulansın direksiyonuna oturarak deneme sürüşünün ardından sona erdi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

İbrahim Özçimen Gerede Göynük Güncel Haberler

Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Kocaeli'de genç kızın ölümüyle mide bulandıran gerçek emniyette gün yüzüne çıktı

Kocaeli'de genç kızın ölümüyle mide bulandıran gerçek emniyette gün yüzüne çıktı

Bakmadan Geçme

Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 21 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Cüneyd öldü mü, intihar mı etti? Kızıl Goncalar Cüneyd diziden ayrıldı mı? 21 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Gaddar neden bitiyor? FİNAL YAPIYOR! Gaddar niye final yapıyor? Asgari kurumlar vergisi nedir, ne kadar olacak? Hangi şirketler asgari kurumlar vergisi ödeyecek? Konyaspor 3'lü averaj, 4'lü averaj küme düşme hesabı nedir, averajı kaç (KONYASPOR-HATAYSPOR, GAZİANTEP) ? Samet Akaydın neden kadro dışı bırakıldı, Panathinaikos'tan ayrılacak mı? Samet Akaydın Fenerbahçe'ye geri dönecek mi? Türkiye'ye dönme kararı aldı Dilan Çiçek Deniz kimdir? Dilan Çiçek Deniz kaç yaında, nereli, hangi filmlerde oynadı? Konyaspor küme düşme ihtimali var mı, ligde kalmayı garantiledi mi? 20-21 Mayıs hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? 20-21 Mayıs Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Milli yas ne zaman bitiyor, son gün ne zaman?
Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title