Haberler

Altaç'tan 'İç Güvenlik Paketi' Değerlendirmesi

AK Parti tarafından hazırlanan ‘İç Güvenlik Paketi’ni değerlendiren Diyarbakır Barosu’na kayıtlı Av. Aydın Altaç, paketin güvenlik amacıyla hazırlandığını ifade ederek, güvenlik güçlerine sınırsız bir yetkinin verilmeyeceğini ifade etti.

AK Parti tarafından hazırlanan 'İç Güvenlik Paketi'ni değerlendiren Diyarbakır Barosu'na kayıtlı Av. Aydın Altaç, paketin güvenlik amacıyla hazırlandığını ifade ederek, güvenlik güçlerine sınırsız bir yetkinin verilmeyeceğini ifade etti.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı Av. Aydın Altaç, hükümetin toplumsal olaylarda güvenliği sağlamak amacıyla hazırladığı ve TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen kamuoyunda 'İç Güvenlik Paketi' olarak bilenen yasa tasarının amacının vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamaya yönelik olduğunu söyledi. Altaç, güvenlik paketiyle hiçbir zaman güvenlik endeksli bir devlet anlayışı ve polis devletine yönelik bir uygulamanın tesis edilmeyeceğine vurgu yaparak, bu yasayla 6-7 Ekim olayları, Gezi olayları gibi toplumsal olaylarda vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlayacak ve etkin mücadele edilecek bir ortama zemin hazırlanacağını bildirdi.

"BU YASA, NE ŞEKİLDE OLURSA OLSUN, MECLİS'TEN GEÇMESİ GEREKİYOR"

Yasanın TBMM'de görüşüldüğü esnada muhalefet partilerinin yasanın onaylanmasını engellemeye yönelik sergilediği tutuma tepki gösteren Altaç, "Muhalefet partilerin son süreçteki birliktelikleri toplumu, yanlış yönlendirmeye ve algı operasyonu olarak görmek gerekiyor. 'İç Güvenlik Paketi'ndeki maddelere baktığınızda hiçbir zaman sınırsız bir yetki güvenlik kuvvetlerine verilmediği açıkça anlaşılıyor. Sınırsız bir yetkinin kullanılması olmayacağını yasanın metninde çok net bir şekilde belirtilmiş. Hiçbir yasa tasarısında birliktelik sağlamayan muhalefet partileri, 'İç Güvenlik Paketi'nde bir birliktelik sağladı. O da şunu gösteriyor, demek ki burada iç politikaya malzeme edilen ve yaklaşan seçimlerde rant sağlamaya yönelik bir çabanın olduğunu anlaşılıyor. Bu yasa, ne şekilde olursa olsun, Meclis'ten geçmesi gerekiyor" dedi.

"SORUNLARI ÇÖZERKEN, YENİ SORUNLARIN DA ÜRETİLMEMESİ GEREKİYOR"

Altaç, bir daha Gezi olayları gibi aynı manzaraları Türkiye'de yaşanmaması gerektiğini ve bu olayların ülkenin siyasal ve ekonomik alanındaki istikrarına gölge düşürdüğünü, zarar verdiğini ve bundan dolayı hükümetin bu tedbirleri alması gerektiği için bu yasa hazırlandığını dile getirerek, "Güvenli, ekonomik alanda güçlü ve iç huzurunu sağlamış bir ülke olabilmemiz açısından da bütün toplumsal meselelere duyarlıyız. Ancak bu sorunları çözerken, yeni sorunlarında üretilmemesi gerekiyor. Bu anlamda biz taraftan sorunları gidermeye çalışıyoruz, diğer taraftan hedeflerimizi ulaşmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu. - DİYARBAKIR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Aydın Altaç Politika Güncel Haberler

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bakmadan Geçme

EXXEN canlı maç izle! (FENERBAHÇE-HULL CİTY) EXXEN spor canlı izle! 18 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın TV8.5 canlı izle! FENERBAHÇE-HULL CİTY TV8.5 CANLI 4K İZLE! 18 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Adnan Menderes Havalimanı seferleri iptal! İzmir'de uçak seferleri iptal mi edildi, ne oldu? Seferler neden iptal edildi? D-Smart Spor Smart CANLI izle! Galatasaray Trencin Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Spor Smart CANLI izle! (GALATASARAY HAZIRLIK MAÇI) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 18 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! Mehmet Büyükekşi ve Ali Koç neden kavga etti? TFF Başkanlık seçimleri sonuçlandı mı? Yabancı sınırı değişecek mi? İbrahim Hacıosmanoğlu yabancı sınırı hakkında ne demişti? İbrahim Hacıosmanoğlu kimdir? Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu kim, nereli, kaç yaşında? Yeni TFF Başkanı kim oldu? SON DAKİKA! TFF Başkanı belli oldu İbrahim Hacıosmanoğlu kaç oy aldı? TFF seçim sonuçları TFF başkanlık seçim sonuçları! SANDIKLAR AÇILDI! Mehmet Büyükekşi ve İbrahim Hacıosmanoğlu oy sayısı ve oy farkı kaç? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bayraklı, Bornova, Menderes 17-18 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Araban, Yavuzeli, Karkamış 18-19 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Sarıçam, Ceyhan, Kozan 18-19 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Beyşehir, Çumra, Seydişehir 18-19 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi!
Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan ilk sözler: Ben değil, Türk futbolu kazandı

Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan ilk sözler: Ben değil, Türk futbolu kazandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title