Haberler

Ahmet Kaya, Atatürk'ün Mal Varlığını Bağışlarken Söylediği Sözlerin Atatürk Köşkü'nden Kaldırılmasına Tepki Gösterdi: ""O Çelişkiyi Milletin...

Güncelleme:

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mal varlığını Türk milletine bağışlarken söylediği sözlerin Trabzon’daki Atatürk Köşkü’nden kaldırılmasına ilişkin, “Millet fakrı zaruret içinde sıkıntı yaşarken AKP’nin kadroları zenginleşti. Ama büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, bütün mal varlığını Türk milletine bağışladı. O çelişkiyi milletin okumasından mı rahatsız oldular da kaldırdılar diye sormadan edemiyorum” dedi.

Haber : TAMER ARDA ERŞİN - Kamera: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mal varlığını Türk milletine bağışlarken söylediği sözlerin Trabzon'daki Atatürk Köşkü'nden kaldırılmasına ilişkin, "Millet fakrı zaruret içinde sıkıntı yaşarken AKP'nin kadroları zenginleşti. Ama büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, bütün mal varlığını Türk milletine bağışladı. O çelişkiyi milletin okumasından mı rahatsız oldular da kaldırdılar diye sormadan edemiyorum" dedi.

Ahmet Kaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Giresun ziyaretini ve Trabzon'daki Atatürk Köşkü'nden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözlerine ilişkin yazının kaldırılmasını ANKA Haber Ajansı'na değerlendirdi. Kılıçdaroğlu'nun Karadeniz'de ilgiyle karşılandığını vurgulayan Kaya, gözlemlerini şöyle anlattı:

"Biz Sayın Genel Başkan'ım gelmeden önce belli görüşmeler ve davetler yapıyoruz. Altyapı diyebileceğimiz şekilde planlama yapıyoruz. Gittiğimiz birçok kurum, kuruluş, dernek ve odada insanlar şunu söylüyorlar: 'Biz, eski AK Parti yöneticisiyiz, MHP'de siyaset yaptık, Ülkü Ocakları'nda çalıştık fakat bu gidişat, gidişat değil. Türkiye'nin umudu CHP'dir, Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Türkiye'nin umudu, Altılı Masa, yani millet masasıdır. Aman bir olun, bizi bu sıkıntıdan çekin çıkarın'.

Konuştuğumuz insanların söylediklerini değerlendirdiğim zaman, Türkiye adına umut verici tablonun gelecekte, ilk seçimde geldiğini görüyorum. Bütün Karadeniz için bunu söyleyebilirim. Gittiğimiz her yerde, hiç görmediğimiz ilgi ve alaka ile karşılaşıyoruz, görmediğimiz kitlelerle buluşuyoruz. Emareler net olarak CHP ve Millet İttifakı'nın iktidarını müjdeliyor."

Kaya, Kılıçdaroğlu'na da özel bir ilginin olduğunu belirterek, bir MHP'linin kendisine söylediklerini şöyle aktardı:

"MHP'de siyaset yaptığını söyleyen bir vatandaşın söylediği çok ilgi çekiciydi. 'Devleti en iyi bilen, şu anki liderler içinde sizsiniz Sayın Genel Başkan'ım ve Türkiye'yi düze çıkaracak olan da sizsiniz. Sizin liderliğinize, bilgi ve birikiminize çok güveniyoruz' dedi. Karşı mahalleden olarak nitelendirebileceğimiz insanlarda da bu tür tespitleri sıklıkla görüyoruz."

"MİLLETİN OKUMASINDAN MI RAHATSIZ OLDULAR"

Kaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk milletine bütün mal varlığını bağışladığı yer olan Trabzon'daki Atatürk Köşkü'nden Atatürk'ün yazısının kaldırılmasına ilişkin ise şunları söyledi:

"Mustafa Kemal Atatürk, 11 Haziran 1937'de Atatürk Köşkü'nde bütün mal varlığını Türk milletine bağışlamıştı. O sırada söylediği çok değerli sözler var. 'Mal ve mülk bende ağırlık yapıyor. Bütün malımı, mülkümü milletime bağışlamaktan ferahlık duyuyorum. İnsanın asıl zenginliği manevi mirasındadır' gibi çok derin, anlamlı, kıymetli sözler bunlar.

Tokat Milletvekilimiz Kadim Durmaz ile Edirne Milletvekilimiz Okan Gaytancıoğlu, Trabzon'a misafirim olarak geldiler. Bu arada bir boşluk bulduk, onların misafir edeyim dedim. Atatürk Evi'ne çıktık. Orada, vasiyet odasında bu söz çok kıymetlidir. Odaya girmeden 'Burada bir söz vardır, Büyük Önder'imizin sözü' diye anlattım. Odaya girdik, söz yok. Sordum, dediler ki 'Rengi soldu, depoya kaldırdık'. Böyle bir şey olabilir mi?

Arkasında şöyle bir düşünce mi var demeden edemedim. Türkiye'nin içinde olduğu durumu biliyorsunuz. Millet yoksullaşırken AK Parti kadroları hiç olmadık yerde zenginleştiler. Millet fakrı zaruret içinde sıkıntı yaşarken AKP'nin kadroları zenginleşti. Ama büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, bütün mal varlığını Türk milletine bağışladı. O çelişkiyi milletin okumasından mı rahatsız oldular da kaldırdılar diye sormadan edemiyorum."

Kaynak: ANKA / Güncel

Mustafa Kemal Atatürk Ahmet Kaya AK Parti Güncel Haberler

Diyarbakırlı Ramazan hoca cinayeti davasında karar: Ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı

Diyarbakırlı Ramazan hoca cinayeti davasında karar: Ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Bakmadan Geçme

Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Seyhan, Yüreğir, Çukurova 16-17 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Selçuklu, Karatay, Meram 16-17 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Gaziemir 16-17 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Gemlik, Nilüfer, Osmangazi 16-17 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kepez, Muratpaşa, Alanya 16-17 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Esenyurt, Küçükçekmece, Pendik 16-17 Temmuz 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Çubuk, Beypazarı, Ayaş 16-17 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI l İngiliz Dili ve Edebiyatı taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları 2024! CANLI maç izle! (BUGÜNKÜ MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 16 Temmuz günün maçları nereden izlenir? 17 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 17 Temmuz burç yorumları nedir? Diyarbakırlı Ramazan Hoca neden öldürüldü, ne olmuştu? Ramazan Pişkin'i öldüren şahıs ne ceza aldı? YKS 200, 210, 220, 230, 240, 250, 260, 270, 280, 290, 300 puanla nereye girebilirim? YKS hangi bölümler gelir? Han Yunus nerede? Han Yunus nereye bağlı? Han Yunus nasıl yönetiliyor? Rahmi Özkan'ın hastalığı nedir, neden hastaneye kaldırıldı? Avukat Rahmi Özkan'ın sağlık durumu nasıl? Tercih yapıp yerleşmeyince OBP puanı düşer mi? Tercih yapınca OBP puanı tekrar kullanılır mı?
Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title