Haberler

30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Coşkuyla Kutlandı

Güncelleme:

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 91'ncı yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi İlimizde de coşkuyla kutlandı.

Anıt Park'taki Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasıyla başlayan kutlama törenine Vali İbrahim Özçimen, Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ile Tanju Özcan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, daire müdürleri, şehit aileleri, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının çelenklerinin sıra ile Atatürk Anıt'a konulmasının ardından Saygı Duruşu'nda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Anıt Park'ta düzenlenen törenin ardından Valilik Makamında Vali İbrahim Özçimen, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından tebrikler kabul edildi.

İlimiz protokolü daha sonra Belediye Meydanı'ndaki kutlamaya geçti. Buradaki tören Vali İbrahim Özçimen, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın halkın ve tören birliklerinin bayramını kutlaması ile başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Piyade Kurmay Yüzbaşı Sadık Kazancı günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Bayram programı şiirlerin okunması ile devam etti.

Mehmet Akif Ortaokulu öğrencisi Mert Duman "30 Ağustos", İzzet Baysal Anadolu Lİsesi öğrenicsi iEda Altundal "30 Ağustos" ve Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi Öğrencisi Ahmet Bademci "Dumlupınar'da Şehit Askerlerin Mezarı Başında" adlı şiirlerini okudular.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 91'ncı yıldönümü kutlama programı Canip Baysal Ortaokulu öğrencilerinin sundukları halk oyunları gösterilerinin ardından geçit töreni düzenlendi.

Herkesin ayakta selamladığı sancağın geçişi ile başlayan tören geçişinde ise Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığı'na bağlı birliklerin geçişi vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı. Tören programı askeri araçların geçişleri ile sona erdi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Mustafa Kemal Atatürk Alaaddin Yılmaz İbrahim Özçimen Güncel Haberler

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği'ni yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği"ni yayımladı

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Bakmadan Geçme

Bu akşam Survivor var mı? Bu akşam Survivor All Star yeni bölüm yayınlanacak mı? 22 Mayıs Çarşamba Survivor yeni bölüm! Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 22 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Hakim ve Savcılar ATAMA kararı Resmi Gazete'de yayımlandı! Resmi Gazete bugün (22 Mayıs) kararları neler? Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU!
CHP'li Bozbey belediyeye akraba atamalarını savundu: Arkadaşlarımızın tümü liyakatlı

CHP'li Bozbey belediyeye akraba atamalarını savundu: Arkadaşlarımızın tümü liyakatlı

title