Gümüşhane'de Deprem

26.04.2018 15:35 | Son Güncelleme: 26.04.2018 15:35
Gümüşhane'de Deprem

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde 3,7 şiddetinde deprem meydana geldi.

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde 3,7 şiddetinde deprem meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 04.41'de merkez üssü Kelkit ilçesi Dayısı köyü olan 3,7 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Sarsıntı yerin 5,3 kilometre derinliğinde oluşurken söz konusu depremin ardından bölgede 3 artçı sarsıntı daha kaydedildi.

Kent merkezi, Köse ve Şiran'da da hissedilen depremde can ve mal kaybı yaşanmazken, Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz, başından hafif şekilde yaralandı.

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, gazetecilere yaptığı açıklamada, meydana gelen depremde can ve mal kaybının yaşanmadığını söyledi.

Depremin kent merkezinden de hissedildiği bilgisini veren Vali Memiş, şunları kaydetti:

"Bize ulaşan bilgiler herhangi bir can ve mal kaybı olmadığına yönelik. Depremi vatandaşlarımız şiddetli şekilde hissetti, bende il merkezinde hissetim. Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz Bey'in kaşında yaralanma var. Gürültüyle hissettiği için panik yaparak düşmüş ve kafasını çarpmış. Gümüşhane Devlet Hastanesinde gerekli kontroller yapıldıktan sonra kaşına dikiş atıldıktan sonra taburcu edildi. Sağlık durumu iyi."

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet

Haberler

title