Giresun: Giresun Üniversitesi İlk Öğrencilerini Mezun Etti

Giresun: Giresun Üniversitesi İlk Öğrencilerini Mezun Etti

Mart ayı içerisinde kurulması TBMM'de kabul edilen Giresun Üniversitesi ilk mezunlarını verdi.

Giresun: Giresun Üniversitesi İlk Öğrencilerini Mezun Etti

Mart ayı içerisinde kurulması TBMM'de kabul edilen Giresun Üniversitesi ilk mezunlarını verdi.

19 Eylül Spor Salonu'nda gerçekleştirilen mezuniyet törenine Giresun Valisi Şükrü Kocatepe, Giresun Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Güney, Giresun Belediye Başkanı Hurşit Yüksel, Giresun Üniversitesi'ne bağlı fakültelerin dekanları, öğretim üyeleri ve görevlileri, mezun olan öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı. Törende konuşan Giresun Valisi Şükrü Kocatepe, 20 yıllık özlem olan Giresun Üniversitesi'nin kurumunun gerçekleştirilerek, ilk mezunlarını vermesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Kocatepe, halen Giresun Üniversitesi'ne bağlı 3 fakülte ve 5 meslek yüksek okulunun bağlı olduğunu vurgulayarak, kısa sürede fakülte ve meslek yüksek okullarının gelişeceğine inandıklarını kaydetti. Kocatepe, Giresun Üniversitesi'nin kurulmasında Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden (KTÜ) büyük destek görülmesinin yanı sıra, emek verildiğini ifade ederek, Giresun halkının KTÜ'nün katkılarını hiçbir zaman unutmayacağını aktardı. Mezun olan öğrencilere, Türkiye'nin birlik ve beraberliğinin korunması için çalışmaları öğüdünde bulunan Kocatepe, şöyle konuştu:

"Bundan sonraki hayatınızda, Atatürk İlke ve İnkılapları'ndan ayrılmadan ülke, bayrak ve insan sevgisiyle dolu hizmet etmenin şevki ve heyecanını hiçbir zaman yitirmeyin. Bu topraklar kolay vatan olmadı. Her karışı kanla sulanarak bu topraklar vatan yapıldı. Bayrağımız büyük bedeller ödenerek dalgalanmaya devam edilmektedir. Genç nüfusu, doğal zenginlikleri ve her türlü kaynaklarıyla Türkiye, dünyada geleceğin parlak ülkelerinden birisidir. Bunları bildikleri için birileri bizim aramıza nifak tohumları sokmaya, suni ayrılıklarla birbirimize düşürerek bölmeye, parçalamaya lokmalar halinde yutmaya çalışanlar geçmişte olduğu gibi gelecekte de olacaktır. Bunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın. Bir birbirimize sarılarak, insanlarımızı kucaklayarak Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ülkemizi ulaştırmak için yılmadan çalışın. Gerçekten bu ülke her türlü fedakarlığa ve emeğe layıktır."

Törende, fakültelerin bölüm birincilerine Vali Kocatepe, Giresun Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Güney ile Giresun Belediye Başkanı Hurşit Yüksel tarafından ödüller verildi. Üniversiteden mezun olan 800 öğrencilere diplomalarının verilmesinin ardından tören, öğrencilerin keplerini atmalarıyla sona erdi.

Kaynak: İHA