Haberler

15 Temmuz Gaziler Platform Başkanı Erol Bulut: "Bizim Sinirlerimizle Oynuyorlar.

15 Temmuz Gaziler Platform Başkanı Erol Bulut: "Bizim sinirlerimizle oynuyorlar.

15 Temmuz Gaziler Platform Başkanı Erol Bulut: "Bizim sinirlerimizle oynuyorlar. Biz bu tuzaklara gelmeyeceğiz"

15 Temmuz Gazileri davalara ilgi bekliyor

İSTANBUL - Harp Akademileri Komutanlığı'ndaki darbe faaliyetleri ile ilgili dava Silivri'de devam ederken 15 Temmuz Gazileri Platformu üyeleri duruşma salonu önüne geldi. 15 Temmuz Gaziler Platform Başkanı Erol Bulut sanıkların kendilerini tahrik etmeye çalıştıklarını söyleyerek, "Bizim sinirlerimizle oynuyorlar. Biz bu tuzaklara gelmeyeceğiz"dedi.

Harp Akademileri Komutanlığı'ndaki darbe faaliyetleri ile ilgili dava Silivri'de devam ediyor. Davayı takip etmek isteyen 15 Temmuz Gazileri Platformu üyeleri ve çok sayıda vatandaşta sabah saatlerinde cezaevi önüne geldi. Davayı takip eden platform üyeleri adına 15 Temmuz Gaziler Platform Başkanı Erol Bulut açıklama yaptı. Sanıkların davayı takip eden gazi e şehit yakınlarını tahrik ettiğini söyleyerek herkesi sakin kalmaya davet ederek," Harp Akademileri bunların yuvası zaten. Teröristlerin kaynağı olduğu bir yer. Bütün öğrencileri orada yetiştirmişler, komutanları da aynı. Diyorlar ki biz terörist değiliz, teröristler bizi kontrol altına aldılar. Bizim sinirlerimizle oynuyorlar. Biz bu tuzaklara gelmeyeceğiz. Milletimiz, vekillerimiz,adaletimiz bizim yanımızda. Biz milletvekillerimize milletimize,adaletimize de güveniyoruz. Sonuna kadar davamızın yanındayız. Adalete güvenmediğimiz için burada değiliz. Türk adaletine güveniyoruz. Hakim ve savcılarımızın yanında olduğumuzu göstermek için buradayız. Onlara karşı yürüyenlere inat buradayız" diye konuştu.

"Biz asla yalnız değiliz"

Dava sırasında sanık yakınlarının sanıkları alkışladığını ve bu durumun kendilerini rahatsız ettiğini dile getiren Bulut, "İçeride Fetöcü paralel çetenin yakınları onları alkışlıyorlar, bizde de gazilerimiz ve şehit yakınlarımızla birlikte tuz basıyoruz, taş basıyoruz. Sabırla, sükunetle bunu takip edeceğiz. Takip edeceğiz ki sonunda kazanan biz olacağız. Bize tuzak kuruyorlar. Bizi dışarı attırırlarsa Cumhurbaşkanı size sahip çıkmıyor siz niye bu davayı takip ediyorsunuz diyorlar. Hakim buna rağmen bizi içerde tutarsa bu kez de diyorlar ki adalet tecelli etmedi taraflı bir yargı oldu. Baskı altındaydık diyorlar AİHM'e gitmek istiyorlar. Biz bunlara koz vermeyelim ne olur sabırlı olalım. 15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız. Vakur ve sabırlı bir duruşla orada bizi savunan savcımıza avukatlarımıza destek olacağız. Biz asla yalnız değiliz. Bizi yalnız göstermek isteyenler asla doğru söylemiyor" dedi.

Gaziler davaya ilgi bekliyor

Davayı takip etmek için Silivri'ye gelen 15 Temmuz gazileri ise vatandaşların ve sivil toplum kuruluşlarının davaya yeteri kadar ilgi göstermediklerini dile getirdi. 15 Temmuz 'da Ankara 'da Genel Kurmay Başkanlığı önünde gazi olan Halil Buğulu, " Bütün vatandaşlarımızı buraya davet ediyoruz. Adalet için yürüyüş varsa bizde burada adalet istiyoruz. Davaya ilgiyi yeterli bulmuyorum" diye konuştu. Tuzla Orhanlı gişelerinde konunu kaybederek gazi olan Üzeyir Civanlı ise, İlk gün çok az ilgi vardı. 2 . gün biraz daha arttı. Çağrımızdan sonra biraz daha katılım arttı. Vekillerimiz geldi. Bugün biraz daha ilgi var. Biraz daha destek ve ilgi bekliyoruz. Kılıçdaroğlu tiyatro diyordu darbeye tiyatro ve senaryoyu içeride görüyoruz" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Silivri Genel Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

title