Genel Seçime Doğru

Genel Seçime Doğru

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 7 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimi geçici aday listeleri yayımlandı.

Genel Seçime Doğru

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 7 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimi geçici aday listeleri yayımlandı.

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan geçici aday listeleri şöyle:

KARS

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Mehmet Uçum

2-Yusuf Selahattin Beyribey

3- Ensar Erdoğdu

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Zeki Naci Tarhan

2- Erkan Karagöz

3- Aysel Sadak İltaş

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Taner Gökçek

2- Muharrem Yıldız

3- Yaşar Ağsu

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Ayhan Bilgen

2- Şafak Özanlı

3- Önder Fidanboy

 

KASTAMONU

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Mustafa Gökhan Gülşen

2-Metin Çelik

3- Zafer Nalbantoğlu

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Ahmet Caner Yenidünya

2- Hasan Şen

3- Yılmaz Karakoç

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Emin Çınar

2- Hayati Hamzaoğlu

3- Hakan Çetin

 

Halkların Demokratik Partisi 

1- Hamza Özkan

2- Mehmet Zeki Çelebi 

3-Özüm Vurgun

 

KAYSERİ

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Mehmet Özhaseki

2-Ahmet Doğan

3- Yaşar Karayel

4-Kemal Tekden

5-Havva Talay Çalış

6-Halil Ergen

7-İsmail Tamer

8-Avşar Aslan

9-Aydın Kalkan

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1- Çetin Arık

2-Ali Paşa Tan

3- Aşkın Genç

4-Feyzullah Keskin

5-Tülin Temel

6-Mustafa Aslan

7-Ayhan Gülsoy

8-Mustafa Utku Sarı

9-Nahide Sevgi Yalçın

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Yusuf Halaçoğlu

2- Ali Kilci

3- Süleyman Korkmaz

4-Mustafa Alkan

5-Metin Soylu

6-Mehmet Özmen

7-Eser Türkistanlı Saka

8-Mete Taştan

9-Sevim Koçyiğit

 

Halkların Demokratik Partisi 

1-Sultan Özcan

2-Dağıstan Budak

3-Zeran Özcan

4-Hasan Daşkın

5-Necla Figan Altındağ

6-Kenan Maraşlı

7-Süleyman Gökalp

8-Bermali Demirdögen

9-Ethem Kabak

 

KIRIKKALE

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1- Oğuz Kağan Köksal

2-Ramazan Can

3-Abdullah Öztürk

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1-Murat Çakırca

2- Ziya Kavlak

3- Hacı Arap Karadurmuş

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Seyit Ahmet Göçer

2- Halil Öztürk

3- Merih Karayol

 

Halkların Demokratik Partisi 

1-Abdullah Koç

2-Şerife Günhan

3-Ayşe Durmuş

 

KIRKLARELİ

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1-Hamdi Irmak

2-Volkan Göç

3-Aytaç Aksoy

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1-Türabi Kayan

2- Vecdi Gündoğdu

3- Mehmet Tuna Soykan

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1-Derya Bulut

2-Aydın Çetiner

3-Göksel Okumuş

 

Halkların Demokratik Partisi 

1-Emine Nilüfer Ataman

2-Mehmet Boztemir

3-Muzaffer Kaya

 

KIRŞEHİR

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1-Salih Çetinkaya

2-Hacı Turan

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1-Yılmaz Zengin

2- Rıfat Ertem

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Cemil Yıldırım Türk

2-Mustafa Erkal

 

Halkların Demokratik Partisi 

1-Onur Şahin

2-Ayşe Merva Aytemür

 

KİLİS

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1-Reşit Polat

2-Ahmet Salih Dal

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1-Mehmet Akif Perker

2-Ökkaş Aslantaş

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Mustafa Yün

2-Mehmet Emin Ertuğrul

 

Halkların Demokratik Partisi 

1-Kasım Kısa

2-Tülay Sarıkabadayı

 

KOCAELİ

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1-Fikri Işık

2-Radiye Sezer Katırcıoğlu

3-Zeki Aygün 

4-İlyas Şeker

5-Mehmet Akif Yılmaz

6-Cemalettin Kaflı

7-Sami Çakır

8-Ayşe Müge Olşen

9-Halit Çokan

10-Yalçın Coştur

11-Yahya Coşkun

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1-Fatma Kaplan Hürriyet

2-Haydar Akar

3-Tahsin Tarhan

4-Turan Dumlu

5-Cuma Karavar

6-Mehmet Tamer Solakoğlu

7-Ayhan Mutlu

8-Rasim Meriç

9-Asude Fırat Özkan

10-Kemal Nişancı

11-Sabriye Şahin

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Saffet Sancaklı

2-Lütfü Türkkan

3-Hilal Elmas

4-Rıza Ağdağ

5-Ruhi Çavdar

6-Kemal Köse

7-Nurdoğan Kaçar

8-İlhan Tan

9-Süleyman Pekin

10-Dijle Akın

11-Ahmet Yeşil

 

Halkların Demokratik Partisi 

1-Ali Haydar Konca

2-Ayfer Koçak

3-Güner Kizir

4-Dilber Beysülen

5-İbrahim Ergin

6-Sevda Özer

7-Sinan Odabaş

8-Ayten Yılmaz

9-Hasan Afşin

10-Bedia Salhan

11-Ahmet Okuyucular

 

KONYA

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1-Ahmet Davutoğlu

2-Mustafa Baloğlu

3-Hüsnüye Erdoğan

4-Ziya Altunyaldız

5-Muhammet Uğur Kaleli

6-Leyla Şahin Usta

7-Mehmet Babaoğlu

8-Abdullah Ağralı

9-Halil Etyemez

10-Rüveyde Gülseren Işık

11-Hacı Ahmet Özdemir

12-Ömer Ünal

13-Mustafa Kaya

14-Ömer Faruk Kanık

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1-Mustafa Hüsnü Bozkurt

2-Gülsüm Filorinalı

3-Mehmet Turgay Bilge

4-Ali Cemal Cömert

5-Mehmet Ali Ünal

6-Ali Sayar

7-Deniz İndibi Çelik

8-Hüseyin Yağcı

9-Saim Sezen

10-Ali Tekiş

11-Musa Gökçe

12-Emine Balık

13-Mehmet Gayretli

14-Mehmet Topbaş

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Mustafa Kalaycı

2-Mustafa Sait Gönen

3-Süleyman Şenol

4-Hüseyin Oprukçu

5-Sevil Sargın

6-Zühal Ekici

7-Alper Gedik

8-Bulduk Özdemir

9-Faruk Sonkaya

10-Halil Ayhan

11-Şükrü Portakal

12-Halil Açıl

13-Osman Nuri Atçeken

14-Temmuz Şemin

 

Halkların Demokratik Partisi 

1-Battal Odabaşı

2-Serap Kaya

3-Hüseyin Özkan

4-Şaziye Şener

5-Nihal Alaydın

6-Adnan Seyhan

7-Eylem Almaz

8-Kamuran Tekin

9-Gülçin Köneş

10-İbrahim Can

11-Günay Sağır

12-Sami Acar

13-Osman Çelik

14-Bülent Örüç

 

KÜTAHYA

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1-Mustafa Şükrü Nazlı

2-Vural Kavuncu

3-İshak Gazel

4-Ahmet Tan

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1-Ali Fazıl Kasap

2-Mehmet Aydın Uzun

3-Fisun Yıldız

4-İbrahim Solmaz

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1- Alim Işık

2-Hüseyin Balı

3-Önder Kıcıroğlu

4-Erol Alpertürk

 

Halkların Demokratik Partisi 

1-Ahmet Toprak

2-Neriman Birgül Hakan

3-Ümit Aydemir

4-Aysun Cerek

 

MALATYA

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1-Öznur Çalık

2-Taha Özhan

3-Mustafa Şahin

4-Nurettin Yaşar

5-Bülent Tüfenkçi

6-Bayram Taşkın

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1-Veli Ağbaba

2-Hulisi Porgalı

3-Berna Karadaş

4-Memba Kuşcu

5-Yusuf Sürücü

6-Ethem Körükmez

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1-Arif Yıldız

2-Hakan Yılmaz

3-Güzün Koçak

4-Ubeyt Akçın

5-Hakan Kalkan

6-M. Ali Özpolat

 

Halkların Demokratik Partisi 

1-Aydın Erdoğan

2-Perihan Yücekaya

3-Ahmet Akar

4-Latife Ulutaş

5-Betül Kurnaz Kılınç

6-Nejdet Balı

 

MANİSA

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1-Recai Berber

2-Uğur Aydemir

3-Selçuk Özdağ

4-Murat Baybatur

5-Şule Tunalı

6-İsmail Bilen

7-Musa Yılmaz

8-Güzide İçen Kasap

9-Bilal Temel

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1-Özgür Özel

2-Mazlum Nurlu

3-Tur Yıldız Biçer

4-Mustafa Başgülşen

5-Sabri Temel 

6-Sakine Öz

7-Abdullah Saka

8-Hasan Ören

9-Saniye Ağgül

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1-Erkan Akçay

2-Zeynel Balkız

3-Hasan Eryılmaz

4-Yaşar Coşkun

5-Mehmet Memiş

6-Osman Oktay

7-Mehmet Cem Çöllü

8-Galip Karagözler

9-Cemal Murat Erim

 

Halkların Demokratik Partisi 

1-Ali Alfatlı

2-Sibel Genç

3-Mejdel Acar

4-Mehmet Tarlabölen

5-Abiddin Başboğa

6-Gülseren Olgun

7-Mustafa Yıldırım Polat

8-Cumali Yıldız

9-İhsan Çaça

 

MARDİN

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1-Orhan Miroğlu

2-Gönül Bekin Şahkulubey

3-Mehmet Vejdi Kahraman

4-Abdullah Erin

5-Cengiz Demirkaya

6,Mehmet Emin Deniz

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1-Mehmet Çiftsüren

2-Muhammed Olğaç

3-Özlem Karaman

4-Mehmet Fıral İnal

5-Hamze Efe 

6-Aydın Paksak

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1-Fikri Yazan

2-Duramettin Menküç

3-Erkan Aydın

4-Hayati Ünal

5-Ercan Bükülmez

6-Tayfun Topak

 

Halkların Demokratik Partisi 

1-Mithat Sancar

2-Gülser Yıldırım

3-Erol Dora

4-Mehmet Ali Aslan

5-Enise Güneyli

6-Nurullah Görhan

 

MERSİN

Adalet ve Kalkınma Partisi 

1-Mustafa Muhammet Gültak

2-Yılmaz Tezcan

3-Muhsin Kızılkaya

4-Zeynep Gül Yılmaz

5-İbrahim Gül

6-Arif Yıldırım

7-Mehmet Emin Kaplan

8-Pınar Nar

9-Cemal Balkaya

10-Abdullah Kuz

11-Mehmet Taşkıran

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

1-Hüseyin Çamak

2-Durmuş Fikri Sağlar

3-Aytuğ Atıcı

4-Mustafa Baysan

5-Serdal Kuyucuoğlu

6-Sibel Gazi Tabel

7-Ebru Çalışkan

8-Seyit Özananar

9-Semra Kabasakal

10-Nevin Zaimoğlu

11-Celal Çelik

 

Milliyetçi Hareket Partisi 

1-Oktay Öztürk

2-Baki Şimşek

3-Ali Öz

4-Mehmet Kara

5-Tolga Arslan

6-Gürcan Kasap

7-Ali Yücelen

8-Nihat Özen

9-Mehmet Ali Gökmen

10-Ali Rıza Bozkurt

11-Özgür Özcan

 

Halkların Demokratik Partisi 

1-Dengir Mir Mehmet Fırat

2-Çilem Öz

3-Ali Tanrıverdi

4-Özlem Şen

5-Nursel Demir

6-Mahmut Karabulut

7-Gülay Bingöl

8-Nazım Aslan

9-Mehmet Taşcı

10-Şilan Aydın Üzgeç

11-Müslüm Tank

(Sürecek)

Kaynak: AA