Gaziantepspor Tecrübesiyle Kazandı

Fortis Türkiye Kupası'nda Gaziantepspor, Kamil Ocak Stadı'nda Oynadığı Maçta Kayseri Erciyesspor'u 2-0 Mağlup Ederek Gruplara Kalmayı Başardı.

Gaziantepspor Tecrübesiyle Kazandı

Fortis Türkiye Kupası'nda Gaziantepspor, Kamil Ocak Stadı'nda oynadığı maçta Kayseri Erciyesspor'u 2-0 mağlup ederek gruplara kalmayı başardı.

Maç sonunda futbolcularını tebrik eden Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, iyi bir maç oynandığını belirterek, "Ancak bizim için önemli olan Pazar günü oynayacağımız Ankaraspor maçı. Şimdi bu maça bakacağız. Bu maç bizim için önemli. Pazar günü Ankaraspor maçını 3 puanla kapatmayı hedefliyoruz" dedi.

Gündüz oynanan maçlarda sürprizler yaşandığına dikkat çeken Gaziantepspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal da, "Biz de sürpriz yaşamak istemiyorduk. B grubu takımları Süper Lig takımlarını eleme başarısı gösterdi. Oyuncularım, ligdeki gibi aynı motivasyonla çıktı, disiplinli oynadılar. Rakibe fazla pozisyon vermedik, kazanmasını bildik. Maç daha farklı olabilirdi. İkinci yarıda çok net pozisyonlarımız vardı. Oyuncularım işi ciddiye aldıklarını gösterdiler. Şimdi gruplarda en iyisini yapmaya çalışacağız"

diye konuştu.

Kupa maçı öncesinde eksik futbolcuları olduğunu belirten Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Mehmet Bulut ise, yoğun bir maç trafiği yaşadıklarını ifade ederek, "Ancak kupa maçında ilk yarı kontrol ev sahibi ekipteydi. İkinci yarıda kontrolü biz aldık. Pozisyonlar ürettik. Maçın sonlarına doğru hakem faulü işaret etti. Gaziantepspor lehine çalınan faul doğruydu, ancak hakem Gaziantepspor kalesini gösteriyordu. Burada yaşanan karmaşa sonucu hakemin hatasından ikinci golü yedik. Gaziantepspor'a kupada ve

ligde başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Kupa maçının centilmence bir hava içerisinde geçtiğini ifade eden Kayseri Erciyesspor kalecisi Kaya da Gaziantepspor'un tecrübesiyle maçı kazanmasını bildiğini söyledi.

(ST-EYB-ÖZ-S)