Gaziantep'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yılı - Haberler
Haberi Paylaş

Gaziantep'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yılı

AA - Yerel
Gaziantep'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yılı

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ve Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav, Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ve Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav, Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Ay, mesajında, Gaziantep'in kurtuluş mücadelesindeki ruhunun her alanda devam ettiğini belirterek, sanayi, ticaret, tarih, turizm ve kültürel alanda model bir şehir olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini aktardı.

Ay, şunları kaydetti:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi, Gazianteplilerin onurlu bir mücadeleyle, kanlarıyla yazdığı kahramanlık destanını gazi unvanını vererek ebedileştirmiştir. Gazi unvanını şerefle taşıyan şehrimiz, bilim, sanayi ve kalkınma alanındaki ilerlemesiyle bir dünya şehri olmaya adaydır. Bugün bizlere düşen de şehrimizi ve ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartabilmektir."

Rektör Prof. Dr. Sınav

Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sınav da tarihe adını kahramanlık ve cesaretle yazdıran bir kentte hizmet vermekten gurur ve mutluluk duyduğunu belirterek, "Gazilik unvanına sahip olan Gaziantep, bugün de güçlü ekonomisiyle diğer şehirlere örnek olmaya ve destan yazmaya devam ediyor. Antepliler sadece kentlerini savunmamış, ülkemizde o dönemde işgal edilmiş diğer şehirlerimize de imkansızlıklar altında da olsak neler başarılabileceğini göstererek örnek olmuş ve cesaret vermişlerdir" ifadelerini kullandı.

AA - Yerel

İbrahim Ay, Gaziantep, Sanko, Dr, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title