Haberler
Yön
Yön

Gazeteler

Türkiye'deki gazete manşetleri. Gazetelerden okumak istediğiniz gazetenin birinci sayfasına tıklayın.
Gazete Başlıkları

Magazinkolik.com:
Yağmur Çevik Söylemezsem Olmaz'dan Ayrıldı - Yağmur Çevik, Söylemezsem Olmaz programından ayrıldığını açıkladı. Bircan Bali'nin programa geri dönmesi ise büyük bir etki yarattı.


dha.com.tr:
Zonguldak'ta Uyuşturucu Operasyonu: 1 Kilo Bonzai Ele Geçirildi - Zonguldak'ta yaşanan kıskançlık meselesi nedeniyle çıkan kavgada lisanslı boksör Rıdvan K. tabanca ile vuruldu. Olay anı güvenlik kamerasına yansırken, kaçan şüpheli yakalandı.


Xinhua News Agency:
Zeytin Çekirdeği Oymacılığı: Muhteşem El Sanatı - Yemen'in Kızıldeniz liman kenti Hudeyde'ye ABD ve İngiliz koalisyonu tarafından üç hava saldırısı düzenlendi. Saldırıda kıyı kentinin kuzeybatısındaki Es-Salif bölgesi hedef alındı.


bbcturkish.com:
Yunanistan'ın Simi Adası'nda kaybolan İngiliz doktorun arama çalışmaları genişletildi - Yunanistan'ın Simi Adası'nda tatildeyken kaybolan İngiliz doktor Michael Mosley'in arama çalışmaları dağlık bölgelere doğru genişletildi. CCTV kayıtları, Mosley'in plajdan sonra iç bölgedeki dağlık bir yola girdiğini gösteriyor. Helikopter ve insansız hava araçları kullanılarak yapılan arama kurtarma operasyonu devam ediyor. Mosley'nin dört çocuğu da arama çalışmalarına katıldı. Kaybolma riskinin yüksek olduğu belirtiliyor.


sondakika.com:
YKS'ye su şişesi ile girilir mi? Pet şişe yasak mı? - Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan TYT sınavı bugün yapılıyor. TYT sınavı saat kaçta başlıyor, kaçta bitiyor ve kaç dakika sürüyor merak ediliyor. TYT sınavı Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilimleri sorularından oluşur ve adaylara 135 dakika süre verilir.


haberler.com:
Zuhal Topal'la Yemekteyiz'i kim kazandı? Yemekteyiz programında 75.000 TL'lik ödülü kim aldı? - ZORUNLU AFET SİGORTASI NEDİR, NASIL YAPILIR? Mehmet Şimşek ne açıkladı, ne dedi? Zorunlu Afet Sigortası, doğal afetler sonucunda meydana gelebilecek hasarları karşılamak üzere devlet tarafından zorunlu kılınan bir sigorta türüdür. Mehmet Şimşek'in bu konudaki açıklamaları ve Zorunlu Afet Sigortası'nın nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgiler haberimizde yer alıyor.


aa.com.tr:
Zorunlu trafik sigortası primlerine yüzde 3,5 zam geldi - Zonguldak'tan Bartın yönüne seyir halinde olan Emircan Mazak (17), motosikletiyle kontrolünü kaybederek refüje çarptı. Kazayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye sağlık ekipleri ve polis sevk edildi. Yapılan kontrolde Mazak'ın çarpmanın etkisiyle hayatını kaybettiği belirlendi. Olay yerine gelen Mazak'ın yakınları sinir krizleri geçirdi. Mazak'ın bir aydır motokurye olarak çalıştığı öğrenildi.


ankahaber.net:
Ziraat Odaları, Hububat Fiyatlarına Tepki Gösterdi - Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baki Remzi Suiçmez, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) açıkladığı 2024 hububat alım fiyatlarına ilişkin "Enflasyonun yüksek olduğu bir ortamda bu fiyatları vermek, gelecek yıl 'buğday ve arpa üretmeyin' demek. Bu da ülkenin kendine yeterliliğinin daha da azalarak yurt dışına bağımlılığın devam edeceğinin bir göstergesidir" değerlendirmesini yaptı. Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş ise, "Buğday alım fiyatının en az tarımsal enflasyonun altında olmaması lazım sürdürülebilir üretim için. En az 15 lira olması lazımdı. 15 liranın altında olması çiftçiyi bıktırır" dedi.


iha.com.tr:
Zorunlu kartlı sayaç uygulamasının kaldırılması sonrası mekanik sayaca dönüşüm işlemleri ücretsiz olarak yapılıyor - Zorunlu kartlı sayaç uygulamasının kaldırılmasının ardından MASKİ Abone Daire Başkanlığı ekipleri, talepte bulunan abonelerin kartlı sayaçlarını ücretsiz olarak mekanik sayaca dönüştürüyor. Bu sayede aboneler ve MASKİ, 200 milyon TL tutarında bir harcamadan kurtularak kamu kaynaklarını verimli bir şekilde kullanmış oluyor.


Gazeteler son yıllarda büyük bir hızla büyüyen internet haberciliğinin gölgesinde kalsa da yine de çok büyük bir kitleye hitap ediyor. Teknolojinin gelişmesiyle bazı gazeteler medya sektöründe havlu atsa da, Türkiye'nin köklü gazeteleri hala günde binlerce gazete basmaya devam ediyor. Otoriteler bu gazetelerin artık haberleşme aracından fazlası olduğunu düşünüyor. Öyle ki bu gazeteler artık insanların siyası görüş, yaşam tarzlarını belli eder nitelikte. Büyük gazetelerin ayakta kalabilmesinin en önemli sebeplerinden biri de bu. Türkiye'nin önde gelen gazeteleri, hızla gelişen internet medyası karşısında ayakta kalabiliyorsa şüphesiz bu durumda duyarlı abonelerinin katkısı çok büyük.


Posta gazetesinin haftalık tiraj rakamlarına bakıldığında 400.000'e yaklaştığı görülüyor. İlk 3'e girmeyi başaran gazetelerden birisi olmayı başaran bir diğer gazete Hürriyet. Hürriyet gazetesi de 400.000 e yaklaşan haftalık tirajıyla göze çarpıyor. Hürriyet'in ardından Sözcü 300.000'i aşkın haftalık tirajıyla 3.sırada yer alıyor.

title