Futbol Topuna 'La İlahe İllallah' Yazılır mı?

Futbol Topuna 'La İlahe İllallah' Yazılır mı?

Afganistan'daki ABD Ordusu, Üzerinde Kelime-i Tevhit Yazılı Suudi Arabistan Bayrağı Bulunan Futbol Toplarının Büyük Tepki Çekmesi Üzerine Yapılan Yanlışlıktan Üzüntü Duyduğunu Açıkladı.

Futbol Topuna 'La İlahe İllallah' Yazılır mı?
27.08.2007 17:46 | Son Güncelleme: 27.08.2007 17:46

Afganistan'daki ABD ordusu, üzerinde kelime-i tevhit yazılı Suudi Arabistan bayrağı bulunan futbol toplarının büyük tepki geçmesi üzerine yapılan yanlışlıktan üzüntü duyduğunu açıkladı.

ABD askerleri Cuma günü, Khost eyaletinde yerel halkın sempatisini kazanmak için, içinde futbol topları da bulunan oyuncakları iyi niyet gösterisi olarak helikopterlerden yerleşim birimleri üzerine atmıştı. Yerel halk ise, yere fırlatılan ve tekmelenen topların üzerinde kutsal kelimelerin bulunmasını protesto etmişti. Protestocular bunun İslamiyet'e yönelik bir aşağılama olduğunu söyleyerek, ABD ordusunun hediye vererek Müslümanlar'ı aşağıladığını açıklamıştı.

Bölgedeki ABD ordu sözcüsü Yüzbaşı Vanessa Bowman bugün yaptığı açıklamada, oyuncak dağıtımının yerel halkın desteğini kazanmayı amaçladığını, ayrıca ABD öncülüğündeki koalisyon gücünün, Afgan halkının kültürlerini anlamak ve buna saygı göstermek için hem bölgenin önde gelen kişileri hem de sıradan Afganlılarla yoğun şekilde çalıştığını söyledi.

(AFP-İB-İB-ÖZ-D)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title