Fenerbahçe Ülker Liderlik Koltuğuna Oturdu

Beko Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker, Deplasmanda Karşılaştığı Tofaş'ı 78-60 Yenerek Liderlik Koltuğuna Oturdu.

Fenerbahçe Ülker Liderlik Koltuğuna Oturdu

Beko Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker, deplasmanda karşılaştığı Tofaş'ı 78-60 yenerek liderlik koltuğuna oturdu.

Fenerbahçe Ülker Antrenörü Aydın Örs, maçtan sonra yaptığı açıklamada Bursa deplasmanında önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi. Örs, "Rakibimiz, Tofaş her ne kadar alt sıralarda görünüyorsa da müthiş mücadele eden ve takım anlayışında oynayan oyunculardan kurulu bir takım. Zor maç olacağını biliyorduk. İlk yarıda istediğimiz savunmayı yapabildik ama hücumda çok telaşlıydık. Hızlı hücumda ve set hücumlarda basit sayılar kaçırdık. Dolayısıyla ilk yarıda sadece 28 sayı yapabildik. İkinci yarıda oyuncu değişiklikleriyle birlikte hem aynı savunmayı yaptık hem de hücum zenginliğimizi her iki periyotta da ortaya koyunca kolay bir galibiyet oldu. Sonunda kolay görünse de zor geçen bir deplasman oldu" dedi.

Aydın Örs, önlerindeki Beykoz, Alpella, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türk Telekom maçlarını da kazanarak, normal sezonu birinci sırada bitirmek istediklerini söyledi.

Sarı-lacivertli takımın kaptanı İbrahim Kutluay da zor bir maç olduğunu belirterek, "Rakibimiz de alt sıralardan kurtulmak için yoğun çaba gösterdi. Özellikle ilk üç periyot güzel mücadele ettik. Onlar da son derece iyi mücadele ettiler. Biz, maçın son periyodunda sahaya kalitemizi yansıttık. Tecrübemiz ve iyi basketbolla farklı skoru yakaladık. Bundan sonraki maçlarımızı da kazanıp normal sezonu lider bitirmek istiyoruz" diye konuştu.

Tecrübeli basketbolcu Ömer Onan da kazandıkları için mutlu olduklarını ifade ederek, "Kazanmamız gerekiyordu. Liderlik maçımızdı. Bunu başardığımız için mutluyuz" dedi.

(AOA-EYB-OK-S)