Otomotiv devleri Fiat ve Peugeot resmen birleşti

Otomotiv devleri Fiat ve Peugeot resmen birleşti

16.01.2021 15:37 | Son Güncelleme: 16.01.2021 22:30

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile Peugeot'nun sahibi PSA Grubu'nun birleşmesi tamamlandı. Stellantis adını alan yeni firma dünyanın en büyük dördüncü otomotiv şirketi olacak.

Yapılan ortak açıklamaya göre, yeni şirket Stellantis'in kuruluşuna giden yolu açacak birleşme bugün yürürlüğe girdi.

BORSADA İŞLEM GÖRMEYE BAŞLAYACAK

Açıklamaya göre, daha önce duyurulduğu gibi, Stellantis'in hisse senetleri 18 Ocak Pazartesi günü Paris'te Euronext ve Milano'da Mercato Telematico Azionario borsalarında; 19 Ocak Salı günü de New York Borsasında, STLA koduyla işlem görmeye başlayacak.

YILLIK 8,7 MİLYON ARAÇ ÜRETECEK

Öte yandan tahminlere göre, yeni şirket Stellantis'in yıllık 8,7 milyon araç üretimi ve yaklaşık 170 milyar euroluk ciro ile dünyanın dördüncü büyük otomobil üreticisi olacağı hesaplanıyor.

TÜRKİYE'DE FAALİYET GÖSTERDİKLERİ MARKALAR

FCA, Türkiye'de Fiat, Chrysler, Jeep, Maserati, Ferrari ve Alfa Romeo gibi markalarla temsil edilirken, PSA Grubu ise Peugeot, Citroen, DS ve Opel markalarıyla faaliyet gösteriyor.

Otomotiv devleri Fiat ve Peugeot resmen birleşti

Kaynak: Anadolu Ajansı / Abdulselam Durdak

Haber Yorumları (37)
BRODBEGCİ: Reno brodwey almaya gidiyorum 90 model 25 e anlaştık. ?? 3 yıldır biriktiriyorum . Dur bakayım en son 25 e ne alınıyor du. Mazda 3 Opel Vectra 2005 Honda Civic 2003 Toyota Corolla 2004 Hyundai Accent Era Focus 2001 Audi A3 1997 Golf Skoda Octavia Fabia tüm serisi. Nereden nereye.
TRAN: Yerli otomobil ne aşamada halkı bilgilendirseler iyi olmazmı yerli araba bekliyor herkes.
ÜZGÜN: Unuttuk bile
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title