Fadik ve Yetkin Aynı Filmde

Fadik ve Yetkin Aynı Filmde

Bahadır Karataş'ın Yönettiği 'Usta' Adlı Sinema Filminin Çekimlerine Eskişehir'de Başlandı.

Fadik ve Yetkin Aynı Filmde

BAHADIR KARATAŞ'IN YÖNETTİĞİ 'USTA' ADLI SİNEMA FİLMİNİN ÇEKİMLERİNE ESKİŞEHİR'DE BAŞLANDI.

Başrollerini Yetkin Dikinciler, Fadik Sevin Atasoy, Şevket Çoruh ve Hasibe Eren'in paylaştığı, Bahadır Karataş'ın yönettiği 'Usta' adlı sinema filminin çekimlerine Eskişehir'de başlandı.

Önceki gün filmin çekileceği Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nin Havacılık Bölümü'nde bir basın toplantısı düzenlendi. Elizabeth Hurley, Cem Yılmaz gibi ünlü isimlerle reklam çalışması yapan Bahadır Karataş, bu ilk uzun metrajlı filminde, Doğan adlı bir motor ustasının kendi uçağını yapma arzusunu ve bu süreçte aşkı ile tutkusu arasında yaşayacağı ikilemi perdeye taşıyacaklarını söyledi. Filmin yapımcısı Mete Özok ise Eurimages'den (Avrupa Görsel İşitsel Eserleri Destek Fonu) film için 250 bin euro'luk destek aldıklarını açıkladı.

Amerika'ya açılmak hacca gitmek gibi

Filmde Yetkin Dikinciler'in canlandıracağı Doğan Usta karakterinin karısı Emine rolünü üstlenen Fadik Sevin Atasoy, rolünü 'Emine, kocasına aşık bir kadın ama kocası çok bencil davranıyor. O da aşkını geri kazanmaya çalışıyor. Uzun bir evlilikleri olmasına rağmen çocukları olmamış ama anne olma özlemiyle yanıp tutuşuyor' sözleriyle anlattı. Babası Sönmez Atasoy ile New York'ta Türk tiyatrosu kuran, ardından orada 'Kanlı Nigar'ı sahneleyen Atasoy, 'Amerika'ya açılmak, oraya Türk oyunlarını götürmek benim için hacca gitmek gibiydi' dedi.

Fadik Sevin Atasoy, projeyi kabul etmesindeki en önemli sebebin Yetkin Dikinciler olduğunu söyledi.

Kaynak: Gecce