Eskişehir'de Darbedilen Üniversite Öğrencisi

Eskişehir'de Darbedilen Üniversite Öğrencisi

Eskişehir Valisi Tuna, Eskişehir'de "Gezi Parkı" odaklı gösterilerde üniversite öğrencisinin darbedilmesi ve sonrasında hayatını kaybetmesi olayıyla ilgili adli ve idari soruşturmanın sürdüğünü bildirdi

Eskişehir'de Darbedilen Üniversite Öğrencisi

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, "Gezi Parkı" odaklı gösterilerde üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın darbedilmesi ve sonrasında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesiyle ilgili, adli ve idari soruşturmanın sürdüğünü bildirdi. 

Vali Tuna, yaptığı yazılı açıklamada,  2 Temmuz'u 3'üne bağlayan gece, henüz kimliği belirlenemeyen kişilerce darp edilen üniversite öğrencisi Korkmaz'ın, gece saat 02.10'da "baş ve omuz ağrısı" şikayetiyle hastaneye müracaatta bulunduğunu bildirdi. 

Vali Tuna, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Görevli doktor muayene kağıdına, 'şahıs, eşya taşırken 8-10 basamaklı merdivenden düştüğünü ifade etti' şeklinde not yazarak, muayenesinden sonra taburcu ediyor. Aynı şahsın, 17 saat sonra 19.25'de avukatıyla birlikte polis merkezine gelerek, (3 Haziran 2013 günü saat 02: 00 sıralarında eski otogar arkasında, 5-6 kişilik sivil giyimli bir grubun saldırısına uğradığını, kafasına, sırtına ve omzuna aldığı darbeler sonucunda yaralandığını) bildirerek şikayette bulunduğu tespit edilmiştir.

Alınan ifadesinin ardından şahıs hastaneye gönderilmiş ve şahsın hayati tehlike kaydıyla yatış işlemleri yapılmıştır. Olayın geçtiği iddia edilen bölgede bulunan 43 ayrı kamera kayıtları ise, Cumhuriyet Savcılığına tahkikat evrakı ile birlikte teslim edilmiştir. Konuya ilişkin yürütülen adli soruşturmanın yanı sıra idari yönden de soruşturma yapılmaktadır."- Eskişehir