Erzurum'daki Yusufelililer Düzenlenen Gecede Buluştu
Haberler » Yerel » Erzurum'daki Yusufelililer Düzenlenen Gecede Buluştu - Haberler

Erzurum'daki Yusufelililer Düzenlenen Gecede Buluştu

Erzurum'da Düzenlenen Gecede Yusufelililer Biraraya Geldi.

Erzurum'daki Yusufelililer Düzenlenen Gecede Buluştu

Erzurum'da düzenlenen gecede Yusufelililer biraraya geldi.


Yıldızkent Semtindeki Yıldız Düğün Salonunda düzenlenen "Yusufeliler Gecesi"ne Erzurum'da yaşayan Yusufeli'liler katıldı.


Yusufelililer Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Nisgavlioğlu, "Bu sene kurulan derneğimizle Yusufelili hemşehrilerimle bir çatı altında toplanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün bu gecede çok sayıda hemşehrimi görmek bizleri oldukça mutlu etti. Güzelim ilçemizin kalkınması için el birliğiyle her şeyi yapacağız." dedi.


Geceye katılan Yusufeli Belediye Başkanı Yusuf Sağlam ise, " Erzurum'da Yusufelili hemşehrilerimizle bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz. Göç veren ilçemizde hemşehrilerimiz bugün Türkiye'nin bir çok ilinde yaşıyor. Ama Yusufelili her yerde Yusufelili. Saygın ve seçkin kişilik özelliğine sahip ilçemiz halkı, Türkiye'nin her yerinde örnek bir vatandaş olduğunu gösteriyor. Suç olayının en düşük olduğu ilçelerimizden biri olan Yusufeli'de büyüklerin küçüklere sevgisi, küçüklerin büyüklere olan saygısı hep sürecektir. " diye konuştu.


Yusufeli'nin tarihi ve turistik değerlerinin slayt gösterisi ile tanıtıldığı gecede daha sonra halk müziğinden örnekler sunuldu, folklor gösterisi yapıldı.


Yusufeli’ye has tulum çalgısının da çalındığı gecede katılımcılar bol, bol halay çekerek, gönüllerince eğlendiler. Gecenin sonunda Erzurum'da Yusufeli'ye bağlı köyler arasında düzenlenen halı saha futbol turnuvasında şampiyon olan Zor Köyü takımına ve turnuvada gol kralı olan Niyazi Polat'a, Belediye Başkanı Yusuf Sağlam tarafından kupa ve madalyaları verildi.


(AA-İRT-Y)


15.04.2007 10:47 TSİ

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri