Erdoğan 'Vatandaş Sandıkta Gereken Cevabı Verecek'

Erdoğan 'Vatandaş Sandıkta Gereken Cevabı Verecek'

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Cami Avlularını Seçim Alanlarına Çevirmek İsteyenler Gelsinler O İşleri Bu Meydanlarda Yapsınlar' Dedi.

Erdoğan 'Vatandaş Sandıkta Gereken Cevabı Verecek'

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Cami avlularını seçim alanlarına çevirmek isteyenler gelsinler o işleri bu meydanlarda yapsınlar'' dedi.

Muş'ta Belediye Meydanında partisince düzenlenen mitingde halka hitap eden Erdoğan, vatandaşın, 22 Temmuzda yapılacak milletvekili seçimlerinde sandıkta gereken demokratik cevabı vereceğini belirterek, ''İnanıyorum ki, 22 Temmuzda Muşlular da demokrasi, üretim ve hizmet diyecekler. Bu kararı verdiğinizi biliyorum. Muş'u bir şantiyeye çevirdik ve yapacak daha çok işimiz var'' diye konuştu.

''Biz, 'devletin malı deniz yemeyen domuz' mantığıyla hareket eden bir iktidar değiliz'' diyen Erdoğan, ' 'Türkiye'nin 181 milyar dolar geliri varken biz 4 yılda buna 219 milyar dolar daha koyduk, 400 milyar dolar oldu. Bizden önce neden yapılmıyordu? Çünkü hortumculara gidiyordu'' dedi.

Erdoğan, ''bir şehidin kanını 550 milletvekiline değişmeyeceğini'' ifade ederek, şunları söyledi:

''Son zamanlarda meydana gelen bölücü terör olayları bizi çok üzüyor. Askerimiz, polisimiz ve köy korucumuz bizim canımız ciğerimizdir. Bunların cami avlularında bir siyasi istismar aracı olarak kullananları üzüntü ile izliyoruz.''