Erdoğan'dan İlginç Benzetme

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, Kayserispor'a 2-0 Yenilen Futbol Takımının Teknik Kadrosunun ve Futbolcularının Bundan Sonraki Maçlarda Dikkat Etmesi Gerektiğini Söyledi.

Erdoğan'dan İlginç Benzetme

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, Kayserispor'a 2-0 yenilen futbol takımının teknik kadrosunun ve futbolcularının bundan sonraki maçlarda dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

Erdoğan, yaptığı açıklamada, herkesin, aldığının karşılığını bir gün vermek mecburiyetinde olduğunu belirterek, “Çekirge, atlayışlarını bitirmiştir. Beşiktaş teknik kadrosu ve futbolcusu, dişini tırnağına takmadığı takdirde netice hüsrandır” dedi.

Takımın olayın ciddiyetini kavraması gerektiğini ifade eden Erdoğan, “Bu şekilde devam eden oyun tarzıyla gayri ciddi futbol anlayışıyla netice almak zorlaşacaktır ve zordur. Herkes pabuçlarını önüne alıp düşünmesi gerekiyor. Bu camiaya, bu fedakar taraftara karşı gayri ciddi futbol sergilemek büyük bir haksızlıktır. Herkesi göreve davet ediyorum” diye konuştu.

Futbolculara eleştirilerini sürdüren asbaşkan Erdoğan, “Bayan takımı gibi futbol oynanıyor. Çaba ve mücadele yok. Herkes antrenman maçında oynar gibi sahaya çıkıyor. Sanki kilo vermeye gelmişler” dedi.

Futbolcuların lüzumsuz agresif davranışlarının da kulübe zarar verdiğini kaydeden Levent Erdoğan, bu heyecanı, isteği ve sportif hırsı futbolda göstermeleri gerektiğini dile getirdi.

“ŞAMPİYONLUK HAYAL OLABİLİR”

Levent Erdoğan, takımın aklını başına toplamadığı takdirde şampiyonluğun da hayal olabileceğini söyledi.

Kayserispor'a yenilmelerine rağmen önlerinde uzun bir maratonun durduğunu vurgulayan asbaşkan Erdoğan, şunları söyledi:

“Buna rağmen dikkat etmemiz gerekiyor. Kayserispor karşısında alınan neticenin Beşiktaş'ın aldığı son kötü skor olmadığı takdirde şampiyonluğa el sallamak durumunda kalacağız. Bundan sonraki maçlarda, özellikle derbi mücadelelerinde puan kaybına tahammülümüz kalmadı. Bunun takımdaki herkesin bilmesi gerekiyor. Taraftarlarımız bizden çok şey bekliyor. Onları üzmeye hakkımız yok. Eldeki bu kadronun güzel sonuçlar alması gerekirken, kötü sonuçlar alması bizi üzüyor. Kayserispor yenilgisinin son mağlubiyetimiz olmasını diliyorum. Şampiyonluk uzak değil. Yenilgiye rağmen şampiyonluğa yine en yakın takım Beşiktaş'tır” dedi.

Sahadaki ciddiyetsizliğe anlam veremediklerini kaydeden Erdoğan, “Her türlü fedakarlığımıza rağmen bu rehavetin nedenini çözemiyoruz. Bütün oyuncular ücretini alıyor. Hiç bir şeyi esirgemeyen bir başkan ve yönetim kurulu var. Buna rağmen bazen istenen sonuçları alamıyoruz” şeklinde konuştu.

Erdoğan, takımı ateşleyecek kişilere ihtiyaç olduğunu ifade ederek, “Ama maalesef Kayserispor maçında herkes pasif durumdaydı. Birbirlerini ateşleyecekleri yerde birbirlerini rehavete sokacak haldeydiler. Yine de takımın çabuk toparlanıp, istediğimiz sonuçları alacağımıza inanıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: DHA