Haberler

Bakan Şimşek'ten lüks araç eleştirilerine yanıt: Bisiklete binmeyi düşünebilirim

Güncelleme:

Kamuda tasarruf tedbirleri alındığı bir dönemde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in lüks makam aracını kullanmakta ısrar etmesi gündeme gelince bakanlık, durumun güvenlik gerekçesiyle olduğunu belirtti. Bakan Şimşek de "Memnun etmek için bisiklete binmeyi düşünebilirim" yanıtını verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, zırhlı aracı ve bakanlık bürokratlarının aldığı çifte maaşla ilgili iddialar sonrası bakanlıktan sonra Şimşek'ten de bir açıklama geldi. Bakan Şimşek, "Memnun etmek için bisiklete binmeyi düşünebilirim." dedi.

"BU SUNİ GÜNDEME KARŞI PROGRAMIMIZA KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ"

Zırhlı lüks araç kullanmayı sürdürmesi ve bakanlık bürokratlarının aldığı çifte maaş iddialarıyla ilgili açıklama yapan Bakan Şimşek "Sözcü Gazetesi'ni memnun etmek için bisiklete binmeyi düşünebilirim." ifadelerini kullandı.

Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Bilinçli şekilde oluşturulmak istenen bu suni gündeme karşı biz makrofinansal istikrarı tesis etmek, sürdürülebilir yüksek büyümeye ulaşmak ve daha adil gelir dağılımını sağlamak için uygulamaya koyduğumuz programımıza kararlılıkla devam edeceğiz.

"MİLLETİMİZ MÜSTERİH OLSUN"

Milletimiz müsterih olsun. Bütçede disiplini tesis ediyoruz. Cari açığı sürdürülebilir bir seviyeye çektik. Döviz rezervlerini endişe kaynağı olmaktan çıkardık. Kur korumalı mevduatı başarılı şekilde azaltıyoruz. Enflasyon yakında çok hızlı bir düşüş sürecine girecek. Ülkemizin potansiyeli çok yüksek. Bu potansiyele ulaşmak için ekip ruhu ile aralıksız çalışıyoruz ve başaracağız."

Şimşek'ten lüks araç eleştirilerine yanıt: Bisiklete binmeyi düşünebilirim

NE OLMUŞTU?

Sözcü gazetesi "Milyonlara tasarruf ve sabır telkin eden Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile ekibi, tasarrufun yakınından bile geçmiyor. Şimşek 16 milyonluk makam aracına biniyor, yardımcıları çifte maaş alıyor." ifadelerinin geçtiği bir haber yayımlamış, konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yazılı açıklama yapılmıştı.

Bakanlık açıklamasında şu ifadelere yer verilmişti:

"Sözcü Gazetesi'nin bugün Sayın Bakanımız ve bürokratlarını hedef alan başlığı; bilgi ya da haber değildir, ciddiyetten uzak, siyasi kaygılarla kurgulanmış bir yanıltmacadır. Devlet ciddiyetiyle halkımıza bilgi vermek açısından;

Devletimizin sadece en üst makamları 'güvenlik gerekçesi' ile zırhlı araçlara binmektedir. Tasarruf genelgesinde en üst düzey devlet personeli yani bakanlarımızın makam araçları bahse konu zorunlu nedenlerden dolayı kapsam dışında tutulmuştur.

Ayrıca 1960'lı yıllardan beri kanunun verdiği yetki ile ek sorumluluk alarak Kamu İktisadi Teşebbüslerine (KİT) atanıp kamu adına yönetim ve denetim yapmakta olan Bakanlığımızın sadece üst düzey liyakatli bürokratları bu görevleri hakkıyla ve layıkıyla yerine getirmektedir. Gazetenin "Çifte Maaş" dediği durum; Çifte Sorumluluk, Çifte Görev kaynaklıdır.

Bu önemli görev ve sorumluluğun karşılığında tek bir yerden aldıkları Ücretlere ise yakında kanunla tavan getirileceği hususu daha önce tarafımızdan kamuoyuna duyuruldu.

Dolayısıyla vatandaşımızın kafasını karıştırmak amacıyla sürekli devam eden bu tarz ciddiyet dışı, günlük sansasyon maksatlı başlıklara itibar edilmemesi önem taşımaktadır."

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Mehmet Şimşek Politika Ekonomi Güncel Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

500

Yorumlar (42)

VEFA:

Düşünme düşünme tasarruf tedbiri diyordun de hadi sen de yap artık. Bakalım samimi misin yoksa yine mi arkası boş çıkacak....

245
33
yanıtYanıtla
Nuri Aga:

"Düşünebilirim."Güzel cümle

yanıt51
yanıt6
VEFA:

Düşünmeyi düşünüyorum. Tam adam yeme lafıymış valla..

yanıt29
yanıt2
Uğur Onur:

Senin lüks tutkun suni bir gündem mi?

190
24
yanıtYanıtla
Nuri Aga:

Düşünebilirim diyor. Düşünüyorum demiyor.

yanıt51
yanıt4
Sya ays:

Bir zamanlar cerez parasi diyordu vay be

173
9
yanıtYanıtla
Kamile Soyteki:

Valla arkadaşım bizi imamın kayığına bindirdin bi zahmet sende bisiklet biniver

156
10
yanıtYanıtla
Serhat Çapar:

tasarruf tasarruf dediğin nedir gülüm, sen bizim icin lükse binmeyi göze almışsın.

136
13
yanıtYanıtla
Hayat kısa kuşlar uçuyor null:

sen bisiklete biniceksin korumaların lusk araçla seni takip edicek :)

98
7
yanıtYanıtla
Düsünür:

Diger haberde yorum yazmistim avrupada bakanlar baskanlar sehir icinde bisiklet turu yapiyor diye

91
8
yanıtYanıtla
Tüm 42 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title