Haberler

Çiftçileri Sokağa Çağıran Tzob Başkanı'na Çiftçilerden Tokat Gibi Cevap Geldi

Çiftçileri sokağa çağıran TZOB Başkanı’na çiftçilerden tepki geldi.

Çiftçileri sokağa çağıran TZOB Başkanı'na çiftçilerden tepki geldi. Çiftçiler, TZOB ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin çiftçiyi tanımadığını ve çiftçiye hiçbir desteklerinin olmadığını söylediler.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB)'dan ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden destek alamadıklarını söyleyen çiftçiler başıboş bırakıldıklarını ve borcu borç ile kapattıklarını belirterek, TZOB'u ve Tarım Kredi Kooperatiflerini tanımadıklarını, devletin verdiği desteklerin çiftçiye ulaştırılmadığını söylediler. Gerekli olan hububatları ekemediklerini dile getiren çiftçiler, kendilerine destek olacak kurumları yanlarında göremediklerini ifade ettiler.

Çiftçinin TZOB ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden destek göremediğini devletin verdiği destekleri çiftçiye ulaştırmadıklarını söyleyen çiftçi İhsan Yavuz, "Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve Tarım Kredi Kooperatifleri var diyorlar ama senkronizasyon bozukluğu, bir uyum bozukluğu var. Çiftçi üzerine düşeni yapmaya hazır ama çiftçiye destek olacak kurum ve kuruluş göremiyoruz. TZOB ve Tarım Kredi Kooperatifi yetkili ve etkili değiller. Biz arkamızda kimseyi göremiyoruz. Koordine bozukluğu var, devletin desteği bize ulaşmıyor. Çiftçi borcu borç ile ödeyerek borcunu kapatmaya çalışıyor. Çiftçi borç batağının içinden çıkamayacak durumda. Neden bir Avrupa gibi olmayalım? Çiftçi başıboş bırakılıyor. Hem ekonomi hem de çiftçi zarar görüyor" açıklamasında bulundu.

TZOB ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden destek alamadığını söyleyen çiftçi Salih Gümüştekin de "Devletin çiftçilere destekleri var ama bu çiftçiye yansımıyor. Bizim köyümüz 250 hane. Kaç hane destek almış? Destek alan yok. Hibe desteği diye bir şey yok. Bizim köyümüzde TZOB diye bir destek yok. TZOB, çiftçi olarak benim arkamda dursa destek olsa ben onunla caddeye bile inerim. Beni destekleyip arkamda duracak yok. Bizim Türkiye Ziraat Odaları Birliği şu ana kadar hangi köye gelip halimizi hatırımızı, sıkıntımızı, sormuş öyle bir şey yok" ifadelerini kullandı.

Çiftçi Ömer Yavuz, "TZOB ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden destek bize gelmiyor. Milli ekonomiye de bir katkısı yok. TZOB'dan ben hiçbir destek almadım. TZOB bize ne desteği verecek? Bize destek filan geldiği yok" şeklinde konuştu. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

İhsan Yavuz Ekonomi Haberler

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Atatürk Anıtı'na baltayla saldırı! Provokatörlerden 'Neden' sorusuna 'Sadece Allah rızası için' yanıtı

Atatürk Anıtı'na baltayla saldırı! Provokatörlerden "Neden" sorusuna "Sadece Allah rızası için" yanıtı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title