Haberler

Muğla yerel haberleri: Bodrum'da mobil kafelere büyük ilgi

Güncelleme:

Gelen Muğla haberlerine göre Bodrum'da mobil kafelere büyük ilgi Muğla'nın Bodrum ilçesinde kurulan mobil kafeler vatandaşlar ve turistler tarafından büyük ilgi görüyor.

Bodrum'da mobil kafelere büyük ilgi

MUĞLA - Muğla'nın Bodrum ilçesinde kurulan mobil kafeler vatandaşlar ve turistler tarafından büyük ilgi görüyor.

Bodrum Belediye AŞ tarafından halka uygun fiyatlı ve kaliteli hizmet götürmek amacıyla işletilen kafe ve restoranların sayısı artmaya devam ediyor. Sahillerde hiçbir tesisin bulunmadığı bölgelere yerleştirilen mobil belediye kafeleri vatandaştan takdir topluyor. Bodrum Belediye A.Ş. tarafından son olarak hizmete açılan Kumbahçe Mahallesi İçmeler Mevkii'ndeki Giritli Teyze Mobil Kafe ile yarımada genelinde yeme içme alanındaki işletme sayısını 40'a çıktı.

2019 yılından bu yana sosyal belediyecilik anlayışıyla birçok hizmete imza attıklarını ve önemli projeleri hayata geçirmek için çalıştıklarını belirten Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Belediye AŞ bünyesindeki kafe ve restoranlarla ilgili yaptığı açıklamada "Sosyal belediyecilik kavramının kentimizde tam anlamıyla hayata geçirilmesi amacıyla gece gündüz halkımıza hizmet etmek için çalışıyoruz" dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kafe ve restoranların yanı sıra bazı bölgelerde mobil kafeler kurarak halkın sahillerde ihtiyaçlarını uygun ve güvenilir şartlarda giderebilmesini sağladıklarını belirterek şunları söyledi:

"Yaptığımız yeni yatırımlar sayesinde hem kentimize gelen misafirlerimizin hem de burada yaşayan vatandaşlarımızın daha uygun ve güvenilir şartlarda sahillerimizden faydalanabilmeleri için projelerimizi tek tek hayata geçiriyoruz. Son olarak yaptığımız mobil kafelerden vatandaşlarımız memnun. Talepler doğrultusunda gerekli incelemeleri yaparak bu kafelere yenilerini ekleyebiliriz. Yıllardır belediye kafelerimizde temiz, hijyenik ve uygun fiyatlı ürünlerle hizmet veriyoruz. Kafe ve restoranlarımızı modern, çağımızın isteklerine uygun hale getirmek için büyük bir emek veriyoruz. Hayata geçirmek istediğimiz önemli projeler var. Bunların üzerinde çalışmalarımız devam ediyor" ifadelerini kullandı.

"Mobil Kafe sayısı 10'a çıkacak"

Mobil kafe sayısını önümüzdeki sezon başında 10'a tamamlayacaklarını belirten Bodrum Belediye AŞ Genel Müdürü Faruk Ulusoy, "Bunların içerisinde Cennet Koyu, Küdür, Pateto Beach, Kadıkalesi, Koyunbaba ve Bölme plajları var. Plaj kafe, mobil kafe, yiyecek, içecek ve üretim tesisiyle birlikte şu anda 40 tane işletmemiz bulunmakta. Tam teçhizatlı Gıda Üretim Tesisi Lisansı alarak hamburger eti, sigara böreği ve köfteyi kendimizin ürettiği, et ve ciğerlerin işlemesini yaptığımız bir gıda tesisi de hizmete sunduk. Ayrıca yakın bir zamanda köfte ve hamburger etinin çiğ olarak da halkımıza satışını gerçekleştireceğiz. Kendi bünyemizde bulunan 2 gıda mühendisimizin yanında dışarıdan da her ay bağımsız gıda denetçileri tarafından denetleniyoruz" dedi.

Karavan Park geliyor

Otopark sayısındaki artıştan da bahseden Ulusoy, "Gümbet'te düzensiz bir şekilde kullanılan alanı, kontrollü ve güvenli bir şekilde yaz aylarında otopark olarak işletmeye başladık. Deve Güreşi Arenasındaki alanı otobüs park alanı olarak değerlendiriyoruz. Gerenkuyu bölgesinde şu anda çalışmalarını tamamladığımız ve yakın zamanda hizmete açacağımız Karavan Park alanı var. Gerenkuyu Kafemizin orada yaşanan karavan problemini de çözmüş olacağız. Bu şekilde hem karavancılar hem de halkımız daha iyi koşullarda plajımızdan faydalanabilecek." dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Kumbahçe mahallesi Ahmet Aras Bodrum Muğla Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın 'Şarap festivali' eleştirisine yanıt: Kendisine bilgi veren muhtemelen akşamdan kalmaydı

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın "Şarap festivali" eleştirisine yanıt: Kendisine bilgi veren muhtemelen akşamdan kalmaydı

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title