Haberler

Kadın Kooperatifleri Festivalde buluşuyor

Güncelleme:

Antalya merkez ve ilçelerindeki kadın kooperatifleriyle bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 10-19 Eylül tarihlerinde Dokumapark'ta 'Kadın Kooperatifleri Festivali' düzenleneceğini söyledi.

Antalya merkez ve ilçelerindeki kadın kooperatifleriyle bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 10-19 Eylül tarihlerinde Dokumapark'ta 'Kadın Kooperatifleri Festivali' düzenleneceğini söyledi.

Antalya Ticaret İl Müdürü Halil Özşahan ve Antalya merkez ve ilçelerinden 22 kadın kooperatifi temsilcisinin katıldığı toplantıda konuşan Tütüncü, geçen yıl bir araya geldikleri kadın kooperatiflerine 5 maddeden oluşan bir destek paketi müjdesi verdiklerini hatırlattı. Aradan geçen 1 yıllık sürede kadın kooperatiflerine müjdelenen 5 maddenin beşinde de önemli mesafeler alındığını belirten Tütüncü, "Yeni kooperatifler kurulacak demiştik, kooperatif kurmak isteyenlere yeni kooperatifler kurulmasıyla ilgili desteklerde bulunduk. Destekleme alımları yapacağımızı söylemiştik. Bununla da ilgili geçtiğimiz 1 yıl içerisinde de ciddi alımlar gerçekleştirdik. Pazarlama alanında da önemli destekler sunduk. Kadın kooperatiflerimize sağladığımız bu desteklerle el ele gönül gönüle 1 yıl geçirdik" dedi.

"Kooperatifçilikte Kepez modeli"

Bugüne kadar verilen bütün sözleri yerine getirdiklerini belirten Tütüncü, "Geçtiğimiz yıl bugünlerde kadın girişimini desteklemek adına kooperatifçilikte Kepez modeli adına yaptığımız bir takım vaatleri yerine getirmiş olmanın mutluluğu içindeyiz. Önümüzdeki süreçte kadın kooperatiflerine verdiğimiz destekler artarak devam edecek. Biz istiyoruz ki; sizin yaptığınız çalışmaları topluma daha çok duyuralım. Toplumsal bilinci daha çok artıralım, daha çok farkındalığa vesile olalım "diye konuştu.

"Festival yapılacak"

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kadın Kooperatifleri Festivali düzenleyeceklerini söyledi. Tütüncü, "Antalya'da kadın emeğini ekonomik bir değere dönüştüren kooperatiflerimizin bir arada olacağı, onların dışında kimsenin olmayacağı, odağında kadın kooperatiflerinin, kadın girişiminin olduğu, hem kendilerini tanıtabilecekleri, hem de ürünlerini pazara sunabilecekleri, piyasaya çıkarabilecekleri bir Kadın Kooperatifleri Festivali'ni 10-19 Eylül tarihlerinde Dokumapark'ta düzenlemeye karar verdik. Festivalin neticesinde de pazarlamaya yönelik, bize özgü olabileceğini düşündüğümüz ve Türkiye'de bir ilk olacak çalışmalar yapıyoruz. Pazarlamayla ilgili önümüzdeki günlerde sizlere sürpriz bir açıklamamız olacak "dedi.

"Kadınların güç birliği bizim için önemli"

Başkan Tütüncü, Kadın Kooperatifleri Festivali'ne Türkiye'nin dört bir köşesinden de katılımların sağlanabilmesi için çalışmalar yapıldığını da söyledi. Kadınların bir araya gelerek güç birliği oluşturmalarını çok önemsediğini de belirten Tütüncü, "Sizlerin mutluluğu bizim için çok önemli. Kadınların bir araya gelmeleri bizim için çok önemli. Buna çok önem veriyoruz. Üretilen ekonomik değerden çok sizin kooperatifleriniz, sosyal anlamda da çok önemli fonksiyonlar icra ediyor. Hanımefendilerin sosyal hayata dahil olmaları, kendilerinin ifade edecek farklı alanlar bulmaları çok önemli sosyal bir fayda " diye konuştu.

"Kadın kooperatiflerine yeni kapılar açılmalı"

Kadın kooperatiflerinin çok kaliteli işler yaptığını da bildiren Başkan Tütüncü, "Yaptığınız bu işleri daha çok kişinin bilmesi gerekir. Yerel yönetimlere, belediyelere düşen en önemli şey kooperatifçiliğin sürdürülebilmesi bakımından bence budur. Belediye çalışmalarımızda sürdürülebilirliği en merkeze koyuyoruz. Sürdürülebilirliği sağlamak içinde bize düşen sizin heyecanınızı takviye edici yeni kapılar açmaya yönelik çalışmalar yapmalıyız" dedi. - ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Hakan Tütüncü Antalya Eylül Kepez Ekonomi Haberler

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bakmadan Geçme

EXXEN canlı maç izle! (FENERBAHÇE-HULL CİTY) EXXEN spor canlı izle! 18 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın TV8.5 canlı izle! FENERBAHÇE-HULL CİTY TV8.5 CANLI 4K İZLE! 18 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Adnan Menderes Havalimanı seferleri iptal! İzmir'de uçak seferleri iptal mi edildi, ne oldu? Seferler neden iptal edildi? D-Smart Spor Smart CANLI izle! Galatasaray Trencin Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Spor Smart CANLI izle! (GALATASARAY HAZIRLIK MAÇI) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 18 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! Mehmet Büyükekşi ve Ali Koç neden kavga etti? TFF Başkanlık seçimleri sonuçlandı mı? Yabancı sınırı değişecek mi? İbrahim Hacıosmanoğlu yabancı sınırı hakkında ne demişti? İbrahim Hacıosmanoğlu kimdir? Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu kim, nereli, kaç yaşında? Yeni TFF Başkanı kim oldu? SON DAKİKA! TFF Başkanı belli oldu İbrahim Hacıosmanoğlu kaç oy aldı? TFF seçim sonuçları TFF başkanlık seçim sonuçları! SANDIKLAR AÇILDI! Mehmet Büyükekşi ve İbrahim Hacıosmanoğlu oy sayısı ve oy farkı kaç? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bayraklı, Bornova, Menderes 17-18 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Araban, Yavuzeli, Karkamış 18-19 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Sarıçam, Ceyhan, Kozan 18-19 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Beyşehir, Çumra, Seydişehir 18-19 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi!
Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan ilk sözler: Ben değil, Türk futbolu kazandı

Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan ilk sözler: Ben değil, Türk futbolu kazandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title